miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Festyn rowerowy i mnóstwo atrakcji dla każdego!

0 1 629

Antoni Rączkowski pomysłodawca imprezy zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze, do aktywnego udziału w 28. już Festynie Rowerowym, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca (niedziela). Start zaplanowany jest na płycie nowosądeckiego Rynku. Odbędzie się tam przejazd ulicami Nowego Sącza do Miasteczka Galicyjskiego, gdzie na cyklistów czekał będzie czekało mnóstwo atrakcji. Serwis miastoNS.pl objął patronatem medialnym imprezę. Zapraszamy!

Czytaj również: Uwaga! Przejedzie wyścig kolarski, będą utrudnienia

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30 na Nowosądeckim Rynku. Z pod Ratusza uczestnicy wyruszą o godz. 16:00. Przejazd zorganizowanej grupy rowerzystów odbędzie się ulicami: Piotra Skargi, Plac 3-go Maja, Kazimierza Wielkiego, Dunajewskiego, Szwedzką, Wąsowiczów, Kościuszki, Jagiellońską, Mickiewicza, Aleją Wolności, Aleją Batorego, Grodzką, Długosza, Kościuszki, Matejki, Lwowską w kierunku Miasteczka Galicyjskiego. Zabawa taneczna potrwa do 22:00!

Na mecie zaplanowane są konkursy z nagrodami, quizy rekreacyjne i mnóstwo innych atrakcji. 

Antoni Rączkowski − społecznik, samorządowiec, animator sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Od urodzenia jest związany z Nowym Sączem. W latach 80-tych aktywny działacz opozycji antykomunistycznej (Konfederacja Polski Niepodległej). Absolwent Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Nowym Sączu (kierunek turystyka i rekreacja). Wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, obecnie pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu (Sądeckiego Parku Etnograficznego).

Radny miasta Nowego Sącza pięciu kadencji (1994-2014), członek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący Zarządu Osiedla Gołąbkowice w Nowym Sączu, nieprzerwanie od 28 lat. W swoich działaniach zabiega w szczególności o poprawę infrastruktury komunalnej w osiedlach, o budowę i remonty dróg i chodników, budowę kanalizacji i wodociągów, modernizację oświetlenia ulicznego, zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez minione lata najwięcej starań i pracy poświęcił przede wszystkim rewitalizacji Miasteczka Rowerowego i parku miejskiego Lasek Szwerteński. Angażuje się w poprawę bezpieczeństwa na osiedlu i w mieście, poprzez udział w akcjach „Bezpieczne wakacje” czy „Bezpieczne ferie”. Współpracuje w tym zakresie z Policją, Strażą Pożarną, służbami ratownictwa medycznego, Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Pałacem Młodzieży i wieloma innymi instytucjami i służbami miejskimi, z którymi przygotowuje szereg imprez, pokazów, festynów itp.

Prezes Stowarzyszenia „Turkus” na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej. Systematycznie organizuje takie imprezy jak Dzień Seniora, spotkania opłatkowo-noworoczne, zabawy walentynkowe, dobroczynne i karnawałowe, wycieczki krajoznawcze, kuligi, ogniska, koncerty muzyczne takie jak szanty, muzyki biesiadnej i country, a także doroczne festyny z okazji Święta 3 Maja, połączone z dużą imprezą rowerową, festyny z okazji Dnia Dziecka, festyny nocy świętojańskiej oraz festyny w Święto 15 sierpnia. Organizator ognisk osiedlowych, a także pielgrzymek, wycieczek czy kuligów dla dorosłych oraz dzieci  młodzieży. Od wielu lat promuje i przygotowuje cykliczne imprezy sportowo-rekreacyjne oraz zawody w dyscyplinie nordic wiking, które gromadzą wielu uczestników i sympatyków.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź