miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Geje i lesbijki nie będą maszerować w Nowym Sącz! Zakazano organizacji Marszu Równości

10 4 817

W Nowym Sączu nie dojdzie do Marszu Równości, czytamy w decyzji Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Wczoraj (26 września) w biuletynie informacji publicznej opublikowano oficjalne stanowisko Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Coraz bliżej referendum w sprawie odwołania burmistrza Piwnicznej-Zdroju?

 

Przypomnijmy, marsz zaplanowany był na 6 października. Tego samego dnia zaplanowano również pochód „Dla życia i rodziny”, którego organizatorem jest Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej pod patronatem biskupa Andrzeja Jeża.

Celem Marszu Równości było ,,zamanifestowanie poparcia dla postulatów ruchu LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queerowych)”. Prezydent w uzasadnieniu wyjaśnia, że zadeklarowano, iż przewidywana ilość uczestników Marszu Równości to 1000 osób. Tego samego dnia zgodnie z deklaracją w Procesji Różańcowej do pięciu kościołów i w Marszu dla życia i rodziny weźmie udział 10 000 osób z całej diecezji. Trasy pochodów miały się przecinać, co więcej organizatorzy obu przemarszów poinformowali, że zajmą one całą szerokość drogi wraz z chodnikami.

 

 

Powyższa okoliczność w połączeniu z faktem, iż przedmiotowe przemarsze, skupiające tak liczną grupę uczestników, przeprowadzone będą w tym samym czasie na pokrywającej się w znacznym stopniu trasie, powoduje, że wysoce prawdopodobnym jest dojście do fizycznego kontaktu pomiędzy uczestnikami poszczególnych zgromadzeń (a nawet ich przemieszania), co z kolei spowodować może zagrożenie życia lub zdrowia ludzi (w szczególności w odniesieniu do uczestników zgromadzeń) albo mienia w znaczących rozmiarach. Do takich negatywnych zdarzeń dochodziło w tym roku w całej Polsce – czytamy w uzasadnieniu prezydenta Ludomira Handzla.

Komentarze Facebook
Zobacz również
10 Komentarze
 1. xax121 pisze

  skoro jest to miato pisowskie- najwieksza ilosc wyznwcow i glosujacych na tą partię 82% glosow albo i wiecej, to oczywistym byla taka, nie inna decyzja prezydenta miasta. Wdecydowana większość mieszkańców ma konserwatywne poglądy i nie życzy sobie parady i marszów środoowisk LGBT. Gdyby jeszcze to było nie tydzień przed wyborami i nie w kontrmanifestacji to tych od kościoła, to może zgoda została by wydana.

  1. Daniel pisze

   dobry wybór Pana prezydenta

   1. keisyr pisze

    nagle sie tyle homo znalazło.. żenada
    marsz po##bów a nie pedałów

 2. Marcin pisze

  Bardzo dobra decyzja !!! Nie mógłbym na to patrzeć !

 3. Turysta pisze

  W Polsce gejów i lesbijek Nie Potrzebujemy..brzydzimy się nimi..Von z Polski…wynocha na zachód do Niemiec czy Francji…WYNOCHA I TO NATYCHMIAST..VIA…!!!!

 4. Kazik pisze

  W Polsce gejów i lesbijek Nie Potrzebujemy..brzydzimy się nimi..Von z Polski…wynocha na zachód do Niemiec czy Francji…WYNOCHA I TO NATYCHMIAST..VIA…!!!!

 5. Cgjjvv pisze

  Ha będzie marsz pisowskie imbecyle. Na pochybel.

 6. Aniołek pisze

  To nie są marsze tylko parady imbecylów! Obrzydzenie bierze patrząc na ten kolorowy cyrk…! Takich się leczy.

 7. Anonimowa pisze

  Co to jest “von z Polski”???? Polak Polaka z kraju Wypych? Nie logiczne,a co to jest,że ta sama płeć się kocha,że kobieta z kobietą czy mężczyzna z mężczyzną?? Czy oni robią komuś tym krzywdę? Wydaje mi się,że krzywdę większą robią tzw”normalne rodziny”(mężczyzna i kobieta) gdzie w domach jest alkohol,przemoc gdzie ludzie się nie szanują!! Dlaczego nie pisze się o Panach w czarnych sutannach,gdzie wykorzystują na tle seksualnych dzieci (są też przypadki że chodzi o te same płcie) i co to nie jest FUJJJJ!! Ich się nie komentuje,że VON z Polski?? Brak tolerancji naprawdę w Polsce. Niech każdy kocha sobie kogo chcę. Idzie taki ktoś do kościoła a później gardzi drugim człowiekiem IDIOTYZM poprostu!!!!!

  1. anonimowy pisze

   gej w sutannie to to samo , im też von z polski co jest ujęte pod jednym wyrazem
   a jak tak bardzo ci sie podoba wszystko co dzikie to spróbój z psem

Zostaw odpowiedź