miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gimnazjaliści przystąpili do pierwszych egzaminów! Jak im poszło? [ZDJĘCIA]

0 2 436

W środę (10 kwietnia) w całej Polsce oficjalnie rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Pomimo trwającego strajku nauczycieli w Nowym Sączu przystąpiło do nich 797 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1, 3, 7, 9, 15 i 16, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Młodzież zmierzyła się z historią, wiedzą o społeczeństwie oraz językiem polskim. Egzaminy potrwają do piątku (12 kwietnia) włącznie.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Dzieci powitały wiosnę! Marzannę wysłały na Biegun Północny [ZDJĘCIA]

 

– W środę, czwartek oraz w piątek w naszej szkole odbywają się egzaminy gimnazjalne, a od poniedziałku rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Wszystko przebiega zgodnie z planem. 173 gimnazjalistów przystąpiło dziś do egzaminów – powiedziała Jolanta Bodziony, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewiczarozmowie dla portalu miastoNS.pl.

W środę (10 kwietnia) gimnazjaliści zdawali egzaminy z części humanistycznej. Od godz. 9:00 do godz. 10:00 wypełniali testy z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, natomiast od godz. 11:00 do 12:30 z języka polskiego. Czy były one łatwe? O to zapytaliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Długosza w Nowym Sączu.

– Jestem po egzaminie z historii i wiedzy o społeczeństwie. Było dużo tekstów źródłowych i dlatego test był dosyć łatwy. Myślę, że całość poszła mi nie najgorzej. Było ok. 30 pytań – powiedziała Karolina Cempa z trzeciej klasy Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Moim zdaniem egzamin z historii był trudny, w porównaniu do testów z poprzednich lat. Wiedza o społeczeństwie była dużo łatwiejsza. Dysproporcja pomiędzy jednym przedmiotem, a drugim była dosyć duża. Nie poprawiałem żadnego pytania, ale wydaje mi się, że większość zaznaczyłem dobrze. Wcześniejsze testy próbne pisałem na 95, a nawet i 100 procent – powiedział Damian Szczerbicki z trzeciej klasy Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1.

Na gimnazjalistów czekają jeszcze inne egzaminy. W czwartek (11 kwietnia) zmierzą się oni z częścią matematyczno-przyrodniczą, natomiast w piątek (12 kwietnia) z językiem obcym. W poniedziałek (15 kwietnia) rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów, potrwają one trzy dni.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź