miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gra terenowa „Szlakiem Sądeckich Żołnierzy Wyklętych”

0 929

Zachęcamy do udziału w otwartej grze terenowej z elementami rekonstrukcji historycznej pn. „Szlakiem Sądeckich Żołnierzy Wyklętych”. Start: 12 czerwca, dworzec kolejowy w Nowym Sączu o godz. 9.00. Meta: przy ruinach zamku ok. godz. 13.00, gdzie przewidziano poczęstunek, pamiątki oraz upominki dla uczestników.

Czytaj również: Zrobiły to! Zawodniczki Starówki Nowy Sącz wicemistrzyniami Polski

Po ciekawym cyklu spotkań w szkołach, które zgromadziły liczną młodzież z obszaru powiatu nowosądeckiego, pora na grę terenową. Jest ona kolejnym elementem projektu „Najwierniejsi dla Niepodległej. Szlak Sądeckich Żołnierzy Wyklętych” realizowanym przez Stowarzyszenie Żandarmeria, dofinansowanym ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Projekt ten zakłada wyznaczenie oraz oznakowanie nowych ścieżek i punktów „Szlaku Sądeckich Żołnierzy Wyklętych”, organizację cyklu spotkań edukacyjnych, gry terenowej, a także realizację wystawy zw. ze szlakiem wraz z wydaniem katalogu.

Poszczególne zadania w trakcie gry będą odnosić się do wydarzeń historycznych zw. z postaciami i wydarzeniami upamiętnionymi na Szlaku Sądeckich Żołnierzy Wyklętych. Celem gry jest aktywizacja uczestników oraz unaocznienie problemów, z jakimi borykali się historyczni bohaterowie z Podziemia Niepodległościowego. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć repliki umundurowania, broni oraz odznaczeń Żołnierzy Wyklętych ze zbiorów Stowarzyszenia Żandarmeria.

Gra terenowa w proponowanej formie to niezwykła, żywa lekcja historii dająca motywację do zapoznania się z najnowszą historią. Uczestnicy otrzymują odpowiednio wcześniej materiały przygotowujące ich do merytorycznej części gry (załączniki). Po dotarciu na miejsce startu grupy otrzymają koperty z zadaniami i wraz z opiekunem przemierzą wyznaczoną trasę. Po drodze muszą popisać się zarówno kreatywnością, jak i wiedzą. Prosimy zainteresowane szkoły o sformowanie drużyn od kilku (min. 3 osoby) do kilkunastu (max 18 os.) osób wraz z opiekunem. Drużyny te w formie patrolu przemierzać będą trasę, napotykając kolejne posterunki – zarówno partyzanckie, jak i wrogie.

Gra ma charakter otwarty. By w niej uczestniczyć, należy uprzednio zarejestrować się.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź