miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Help You – Wspólnie możemy więcej!

0 873

Dobra opieka nad dzieckiem jak bardzo ważna i wie to każdy rodzic, a o tym, jak istotną rolę odgrywa odpowiednia opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym, wiedzą ci, których dzieci nie są w pełni sprawne. Głownie z tego powodu powstała Fundacja „Help You”, której nadrzędnym celem jest organizacja opieki dla dzieci w dni wolne od szkoły, dni przedświąteczne, ferie czy wakacje.

 

Czytaj również: „Wielkanocna pomoc potrzebującym” już ruszyła!

 

Fundacja „Help You” pomaga rodzicom, którzy potrzebują pomoc w opiece nad dzieckiem w dni wolne od zajęć szkolnych. Na świetlicy terapeutycznej prowadzonej przez fundację w takich dniach zajęcia połączone są z zabawą oraz pracą z rehabilitantami, logopedami, czy pedagogami. Dodatkowo w środy i czwartki w godz. 16:30 – 18:30 odbywają się zajęcia plastyczne dla wszystkich dzieci w wieku od 4 lat.

Głównymi celami świetlicy integracyjnej jest: pomoc w rozwoju fizycznym, jak i psychicznym podopiecznych; pomoc w zaakceptowaniu siebie – takim, jakim są; pomoc w pokonywaniu barier codzienności oraz integrację ze światem ludzi zdrowych, a w szczególności umożliwienie dzieciom aktywnego spędzania czasu, co w dużym stopniu pozwala odciążać pracujących rodziców – mówią działacze „Help You”.

Fundacja zapewnia również rehabilitację przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy współpracują z placówką. Dodatkowo swoją pomoc dokładają wolontariusze. Transportem dzieci zajmuje się NSGR Ratownictwo Medyczne. Warto nadmienić, iż w naszym rejonie nie ma miejsca, gdzie osoby dotknięte niepełnosprawnością mogą spokojnie spędzać czas, rehabilitując się, a opiekunowie w tym czasie mogą odpocząć.

Zajęcia odbywają się nie tylko na świetlicy, ponieważ dzieci poprzez np. hipoterapię, dogoterapię, zajęcia biblioteczne czy różne wycieczki rekreacyjne poznają świat na nowo i zdobywają coraz to większe umiejętności.

Ich uśmiech na twarzach sprawia, że założyciele Fundacji, Darczyńcy, Przyjaciele i Wolontariusze każdego dnia utwierdzają się w fakcie, że dla Nich warto. Kiedy uśmiecha się dziecko, cieszy się cały świat.

Założyciele Fundacji zachęcają dodatkowo do brania udziały w organizowanych aukcjach charytatywnych, z których całkowity dochód przeznaczony jest na organizację czasu wolnego dzieci niepełnosprawnych oraz utrzymanie i zaopatrzenie w pomoce dydaktyczne świetlicy terapeutyczno-zajęciowej przy ul. Poniatowskiego 36 w Nowym Sączu.

Wierzymy, że los Podopiecznych „Help You” nie zostanie dla Państwa obojętny i dołożycie swoją „cegiełkę” wspomagając działania Fundacji!

Facebook: facebook.com/FundacjaHELPYOU
Video: facebook.com/FundacjaHELPYOU/videos/658161230974918/
Aukcje Charytatywne: facebook.com/groups/553414375026088/
Zapraszamy do wspierania Fundacji: helpyou.org.pl/?page_id=284

Kontakt: Prezes Emma Waśko tel. 570 006 933
Mail: fundacja@helpyou.org.pl

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: Fundacja Help You

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź