miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

I Ty możesz wesprzeć budowę nowego stadionu Sandecji! Podpisz petycję do premiera

0 924

W trakcie ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni, prezydent oraz wiceprezydenci złożyli podpisy pod pismem do Prezesa Rady Ministrów w sprawie dofinansowania budowy nowego stadionu Sandecji. Przygotowane zostało również odrębne pismo do premiera, w którym mieszkańcy Nowego Sącza oraz kibice proszą o wsparcie finansowe. W Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej rozpoczęła się zbiórka podpisów pod tą petycją.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Radni podpisali pismo adresowane do premiera! Co dalej z Sandecją? [ZDJĘCIA]

 

– Odpowiedzieliśmy na apel mieszkańców oraz działania podjęte przez radnego miejskiego Grzegorza Fecko, a były one wynikiem apelu prezydenta Nowego Sącza do premiera naszego państwa o wsparcie w budowie stadionu Sandecji. Mieszkańcy zwrócili się do nas o pomoc w zorganizowaniu zbiórki podpisów, by w ten sposób wyrazić poparcie dla tego pomysłu – powiedział Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.

Podpisy pod petycją będą zbierane od czwartku (14 lutego) do piątku (22 lutego) w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu. W trakcie ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza pod apelem do Prezesa Rady Ministrów podpisali się radni, prezydent oraz wiceprezydenci.

– My oczywiście, jako Stowarzyszenie Kibiców Sandecji popieramy ten apel wystosowany przez kibiców i mieszkańców Nowego Sącza. Jesteśmy za tym, by sprawa Sandecji nie była upolityczniana. Chcemy, aby stała ona ponad podziałami i traktowana była jako wspólne dobro Sądeczan, dlatego nasz apel jest teraz spokojny, nie taki emocjonalny jak podczas Sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Naprawdę kibicujemy Sandecji – powiedział Radosław Stawiarz, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

Petycję do premiera z prośbą o wsparcie finansowe budowy nowego Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka przy ul. Kilińskiego mogą podpisywać mieszkańcy całej Sądecczyzny. Kibice oraz organizatorzy apelują o czynne włączenie się w kampanię. Według nich jest to inwestycja o szczególnym znaczeniu dla nowosądeckiego sportu.

Radny Krzysztof Ziaja (KN) zapewnia, że podejmie działania, aby apel do premiera z listami poparcia znalazł się u wszystkich radnych i żeby była to akcja ponad podziałami politycznymi.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź