miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Iwona Mularczyk: Na co idą pieniądze podatnika? Jakie wydatki na promocję w sądeckim Magistracie?

6 788

 

Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza wysłała już dwukrotnie zapytanie w sprawie wydatków na promocję działań Ratusza. Pytania dotyczyły ilości i warunków finansowych umów zawartych pomiędzy agencjami reklamowymi, a jednostkami organizacyjnymi i spółkami komunalnymi podległymi prezydentowi. W tym również agencji reklamowej IMSTUDIO Marcina Waśko, który jest jednocześnie etatowym pracownikiem ratusza. Tylko w ubiegłym roku Urząd Miasta zawarł z IMSTUDIO umowy na kwotę 85 tysięcy złotych.
 

Czytaj również: Sześcioraczki z Tylmanowej właśnie skończyły roczek! [Zdjęcia] – KLIK

 

Pomimo wielokrotnych interpelacji i wezwań o ujawnienie zleceń dla agencji reklamowych, świadczących usługi promocyjne dla jednostek organizacyjnych i spółek komunalnych miasta, do dziś nie otrzymałam pełnych informacji w tej sprawie – mówi Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta. – Urząd Miasta ujawnił jedynie zlecenia na działania marketingowe i promocyjne MOSiR, Miejskiego Zarządu Dróg oraz Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Gdzie odpowiedź na pytanie o pozostałe spółki komunalne? Co Pan Ludomir Handzel ma do ukrycia? – dodaje.


Z uzyskanych informacji dowiadujemy się, że firma ImStudio, która pozyskała 10 zleceń z Urzędu Miasta na kwotę 85 tys. zł w 2019r., kolejne 2 zlecenia w 2019 r. pozyskała z Miejskiego Zarządu Dróg i Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu na kwotę 18.179 zł, w tym także za przygotowanie logotypu i księgi znaku MZD. – Panie Prezydencie, jeśli nadal nie otrzymam informacji o zleceniach promocyjnych spółek komunalnych, jutro na konferencji prasowej poinformuję o moich dalszych działaniach prawnych w tej sprawie.

 

 

 

W związku z kolejnym brakiem odpowiedzi z strony Prezydenta Ludomira Handzla w sprawie wydatków ponoszonych przez spółki komunalne na działania marketingowo-promocyjne zwróciłam się bezpośrednio do prezesów wszystkich spółek komunalnych: MPK sp. z o.o., MPEC sp. z o.o., SARR SA, STBS, SIM sp. z o.o., MKS Sandecja SA oraz NOVA sp. z o. o. z zapytaniem o udzielenie informacji o wydatkach promocyjnych i marketingowych ponoszonych przez te miejskie spółki komunalne – dodaje przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

 

 

 

Rafał Kmak
fot. archiwum | facebook | youtube.com | NTV

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. keisyr pisze

  jak dojdzie do władzy to włoski na rachunki bedzie robila. teraz cwaniakuje bo daleko koryta a mężuś nie ma czego zachachmęcić jakiejś działeczki zalewowej albo asfalciku pod dom

 2. keisyr pisze

  Wojewoda Małopolski
  Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie
  Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza

  Prosimy jak najszybciej przerwać tworzenie zagrożeń bezpieczeństwa, bezprawie i bandytyzm w Nowym Sączu !
  Prosimy jak najszybciej usunąć minironda o jednym pasie ruchu na głównych arteriach Nowego Sącza i proces tworzenia nowych !
  Chodzi o minironda: Barska-Sucharskiego, Barska-Lwowska, Grodzka-Kunegundy, minirondo pod Zamkiem oraz planowane Barska-Paderewskiego !
  Te minironda na głównych arteriach miasta zatykają samochodami ulice, tworzą olbrzymie korki oraz uniemożliwiają tworzenie korytarzy życia dla służb ratowniczych !
  JEDEN PAS RUCHU WJAZDU NA MINIRONDO, CIASNE MINIRONDO I JEDEN PAS RUCHU WYJAZDU Z MINIRONDA UNIEMOŻLIWIA TWORZENIE KORYTARZA ŻYCIA DLA SŁUŻB RATUNKOWYCH !!! Kierowcy nie mają gdzie się usunąć samochodami !
  Ponadto ze względu, że minironda posiadają tylko jeden pas ruchu, są one nieprzepustowe w godzinach szczytu, powodują olbrzymie zatory w mieście !
  Władze Nowego Sącza budują najtańsze skrzyzowania czyli minironda w tych miejscach gdzie ich nie powinno być ! W ten sposób Władze Nowego Sącza oszczędzają narażając mieszkańców na utratę życia, zdrowia, mienia I pieniędzy (stracony czas I spalone paliwo w korku)

  Mieszkańcy Nowego Sącza

  1. keisyr pisze

   nie obwiniaj “minirond” o to że nie umiesz L-ką po nich jeździć żeby zdać

 3. Olo pisze

  Brawo !!! Rada miasta

 4. Janina pisze

  Wierzę, że Pani Mularczyk ma swoje typy firm – komu ze swoich wolałaby dać te środki na promocję -ale na szczęście mieszkańcy jej nie chcieli na prezydenta.

 5. Xsggg1234 pisze

  Czy ona się widziała w lustrze? Serio ludzie. Z taką facjata i fryzura to jej rentę inwalidzka id razu wydać 😂

Zostaw odpowiedź