miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak sądeccy uczniowie spędzili wakacje? Co udało się im zobaczyć? [ZDJĘCIA]

0 806

Nowy rok szkolny 2018/2019 w całej Polsce rozpoczyna się w poniedziałek (3 września). Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Długosza w Nowym Sączu także postanowiła godnie przeżyć ten pierwszy dzień po dwóch miesiącach przerwy.

 

Czytaj również: Sądeccy uczniowie nareszcie “wolni”! Co planują na wakacje? [ZDJĘCIA]

 

– Ponad tydzień byłem w Chorwacji, a dokładnie na wyspie Pag z całą rodziną (siedem osób). Głównie na plaży spędzaliśmy czas, byliśmy również w Zadarze i w winnicach. Resztę wakacji przebywałem w domu, pomagałem w różnych rzeczach, byłem również u dziadka. Uważam, że okres wolny od nauki był bardzo spokojny i bezpieczny – powiedział Michał Gondek z klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Powrót do szkoły po dłuższej przerwie może być dla jednych bardzo przyjemny, inni natomiast woleliby, aby wakacje trwały o wiele dłużej. Dwa miesiące beztroski to na pewno czas na regenerację sił przed kolejnym rokiem nauki, a ósmoklasiści potrzebują ich najwięcej.

– Byłam niedaleko, u cioci, nad jeziorem, na kempingu. Wakacje minęły bardzo szybko i chciałabym, aby jeszcze chwilę potrwały. Dzisiaj trzeba było bardzo wcześnie wstać, a nie bardzo mi się chciało – powiedziała Martyna Witecka z ósmej klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Przed uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu dużo wyzwań, każdy nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Okres wakacyjny niektórzy spędzili w domu, inni zwiedzili wiele interesujących zakątków. Czy było warto?

– Wakacje spędziłam przede wszystkim na swoim osiedlu, grając w przeróżne gry z koleżankami, byłam także przez tydzień we Włoszech wraz z mamą. Mam bardzo fajną ekipę, dużo przyjaciół, z którymi mogłam się spotykać i świetnie bawić, a więc towarzystwo podobało mi się bardzo w trakcie tych dwóch miesięcy wolnego. We Włoszech mogłam zobaczyć słynne Pompeje i zrobiło to na mnie ogromne wrażenie – powiedziała Karolina Paulus z klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Życzymy wszystkim, aby nowy rok szkolny 2018/2019 był lepszy od poprzedniego, a oceny na świadectwach końcowych były wzorowe. Pozdrawiamy zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź