miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak uczniowie Kolejówki poradzili sobie z ustnym polskim? [ZDJĘCIA]

0 526

Matury trwają od piątku (4 maja), młodzież przystąpiła już do części egzaminów pisemnych oraz ustnych. Absolwenci Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Św. Ducha w Nowym Sączu odpowiadali na pytania z języka polskiego. Czy były one trudne?

 

Czytaj również: Uczniowie Gastronoma pisali maturę rozszerzoną z biologii [ZDJĘCIA]

 

– Na maturze ustnej z języka polskiego pojawia się zawsze jedno pytanie. W moim wypadku było to odniesienie się do obrazu i musiałem odpowiedzieć na pytanie, jak artyści przedstawiają w swoich dziełach życie codzienne. Temat bardzo ogólny i w moim rozumieniu dosyć trudny, ale poradziłem sobie doskonale. Przez 15 minut należało przygotować plan wypowiedzi czyli konspekt, a kolejne 15 minut to rozmowa z komisją. Odpowiedziałem na zadane pytanie w 3 minuty, ponieważ znałem odpowiedź. Matura pisemna poszła mi bardzo dobrze i jestem zadowolony. Planuję wybrać się na jedną z uczelni niepublicznych w Warszawie na kierunku informatyka ze specjalizacją inżynieria oprogramowania – powiedział Adrian Kluska, uczeń Zespołu Szkół nr 4 na kierunku technik informatyk w Nowym Sączu.

Egzamin ustny z języka polskiego jest obowiązkowy, a więc wszyscy uczniowie muszą do niego podejść. Każda placówka oświatowa wyznaczone ma inne terminy matur ustnych. W Zespole Szkół nr 4 w Nowym Sączu jedni byli już po sprawdzianie, inni natomiast dopiero oczekiwali na swoją kolej na szkolnym korytarzu.

– Według mnie egzamin ustny z języka polskiego był łatwy, dostałam bardzo ciekawy temat, o szczęściu. Wyrobiłam się w czasie, a więc to dla mnie ogromna radość. Od 1 czerwca rozpoczynam staż w swoim zawodzie czyli jako fryzjerka i chciałabym w późniejszym okresie czasu podjąć pracę. Z polskiego można było zdobyć 40 punktów, a ja osiągnęłam wynik 22 punkty czyli 55 procent na 100 procent. Bardzo satysfakcjonuje mnie rezultat – oznajmiła Zuzanna Żabińska, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół nr 4 na kierunku technik usług fryzjerskich w Nowym Sączu.

Matury zakończą się oficjalnie 23 maja, natomiast wyniki egzaminów będą znane 3 lipca. Czy absolwenci sądeckich szkół średnich dostaną się na wymarzone studia? Wszystko w ich rękach, ponieważ uzależnione jest to od ilości zdobytych punktów. Trzymamy mocno kciuki.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź