miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jest śledztwo Prokuratury ws. nieprawidłowości przy ścieżce rowerowej. Spowodowano szkodę w mieniu Nowego Sącza w kwocie 289 986 zł i 67 gr?

5 1 499

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wydała zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. Sprawa związana jest z budową/remontem ścieżki rowerowej wzdłuż Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu. Nieprawidłowości miały miejsce w okresie lipiec – wrzesień 2020 r., a w konsekwencji mogły spowodować szkodę w mieniu Nowego Sącza na kwotę 289 986 zł i 67 gr.

 

Czytaj również: Za nami pierwszy, tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku! Było przepysznie

 

Postanowieniem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zakopanem z dnia 7 lipca 2021 r. wszczęte zostało śledztwo w sprawie przekroczenia w czasie od 8 lipca 2020 r. do 8 września 2020 r. w Nowym Sączu, w rejonie nowosądeckim, uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, który ogłosił przetarg, a następnie udzielił zamówienia publicznego pt.: “Remont ścieżki rowerowej Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu”, pomimo że w istocie planowano nie remont, ale postawienie nowego obiektu budowlanego. Przy czym takie nieprawdziwe określenie zakresu robót budowlanych pozwoliło na bezprawne odstąpienie od sporządzenia dokumentacji budowlanej oraz uzyskania pozwolenia na roboty budowlane. Zarazem dopuścił się do użycia w toku tych nieprawidłowo określonych robót budowlanych materiału niedopuszczonego do obrotu materiałami budowlanymi – destruktu asfaltowego, powodując szkodę w mieniu Nowego Sącza w kwocie 289 986 zł i 67 gr. działając tym samym na szkodę interesu publicznego tj. o przestępstwo z art. 231 & 1 kk – informuje referendarz PR w Zakopanem mgr Magdalena Kroczka.

O postępach w sprawie będziemy informować.

fot. archiwum

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Forever Young pisze

  I tak nic z tego nie będzie, bo to Polska a tutaj można wszystko ! Pozdrawiam

 2. MiastoNs pisze

  może inaczej.. przeszkadza wam “nielegalna” ścieżka handzla, a ile z obietnic pis faktycznie zrealizował ?? dla ułatwienia możecie podać z całej Polski ? Nie ile obiecał ale ile zrealizował. No właśnie. Więc odwróćcie swoje zdradzieckie katolickie mordy bo nikomu głupi papierek z pieczątką 50ciu osób nie przeszkodzi w użytkowaniu tak jak ma to miejsce teraz na tej scieżce !! Lepsza lewizna która jest niż opieczątkowana obietnica bez pokrycia jak to pis w zarodku wpojone

 3. ona pisze

  ale sie polityk i wszechwiedzacy wypowiedzial, ha ha ha. Szczujnia. widac kogo i co reprezentuje.

  1. MiastoNS pisze

   a ty co worku na nasienie reprezentujesz

 4. Brtłomiej obserwtor pisze

  Sama idea ścieżek rowerowych jest super. Natomiast oprócz niby wadliwej technologi są 2 ważniejsze aspekty:

  – Po co budować zdublowaną cześć pętli rowerowej, taką już mamy po drugiej stronie rzeki Kamienica – już nie mówiąc o części po drugiej stornie ulicy… to są zmarnowane pieniądze..
  – Ten co wprowadza blisko “Obwodnicy” dwupasmowej, dodatkowy ruch pieszy oraz rowerowy, będzie miał krew na rekach ewentualnych ofiar.

Zostaw odpowiedź