miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już w lipcu ruszy gruntowny remont ul. Długosza w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

0 547

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu postanowił wyremontować ul. Długosza na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza. Prace ruszą najprawdopodobniej jeszcze w lipcu i potrwają maksymalnie trzy miesiące. Uzyskane dofinansowanie na ten cel to prawie 800 tysięcy złotych, natomiast szacunkowy koszt realizacji zadania to ok. 1,3 miliona złotych.

 

Czytaj również: Uwaga! Przejazd pomiędzy ul. Bulwar Narwiku a ul. Kopernika zamknięty!

 

Ostatni gruntowny remont ul. Długosza w Nowym Sączu miał miejsce ponad trzydzieści lat temu, a więc przebudowa tej ulicy na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza jest konieczna. Nawierzchnia, chodniki i krawężniki zostaną całkowicie odnowione, a jeżeli uda się rozpocząć prace w miesiącu lipcu, to w październiku zostaną one zakończone, a całość oddana do użytku. Wykonawca w terminie dziewięćdziesięciu dni od wygrania przetargu będzie musiał zrealizować powierzone mu zadanie. Oferty można składać do 4 lipca.

Wojciech Piech, wiceprezydent Miasta Nowego Sącza odebrał rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesę dofinansowania w wysokości 781 711 złotych na realizację inwestycji pn. „Przebudowa ul. Długosza na odcinku od ul. Nawojowskiej do ul. Mickiewicza”.

Szacunkowa wartość przedsięwzięcia drogowego wyniesie ok. 1,3 miliona złotych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, nowysacz.pl (promesa)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.