miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już wkrótce dary z Nowego Sącza trafią do potrzebujących rodaków na Ukrainie! [ZDJĘCIA]

0 625

Dary Sądeczan niebawem zostaną przekazane zarówno osobom starszym przebywającym w hospicjum, jak i dzieciom w lwowskim sierocińcu. Kampanię na rzecz rodaków na Ukrainie organizuje Fundacja „Bratnia Dusza” z siedzibą w Krynicy-Zdroju, na czele z Iwoną Romaniak. Trzydniowy wyjazd do Lwowa planowany jest w dniu 17 stycznia.

 

Czytaj również: I Ty możesz pomóc niepełnosprawnemu Krzysztofowi! Weź udział w akcji charytatywnej

 

– Dzielimy się dobrem i w ten sposób pokazujemy, że jesteśmy ludźmi i pamiętamy o dzieciach w sierocińcach oraz chorych w hospicjach. Wyjeżdżamy już niebawem z tymi rzeczami, które dzięki uprzejmości władz Nowego Sącza zbieraliśmy w Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem pojedziemy z przedstawicielami szkół oraz przedszkoli, które przyłączyły się do naszej akcji, a więc to nie ja będę wręczać te prezenty, ale będą to robić ludzie, którzy są darczyńcami. Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyjeździe do Lwowa. Oprócz odwiedzin i spotkań z dziećmi oraz naszymi rodakami w hospicjum, zwiedzimy też miasto, Cmentarz Łyczakowski i spotkamy się z Konsulem RP, który uczestniczy w tych spotkaniach za każdym razem – powiedziała Iwona Romaniak, prezes zarządu Fundacji „Bratnia Dusza” z siedzibą w Krynicy-Zdroju.

Zabawki, słodycze, pampersy, środki czystości, paczki z żywnością oraz wiele innych rzeczy można przynosić do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu. Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza również gorąco zachęca wszystkich mieszkańców naszego regionu do czynnego włączenia się w akcję pomocy potrzebującym, którzy są podopiecznymi Fundacji „Bratnia Dusza”.

Zarówno Iwona Romaniak, jak i Tomasz Baliczek dziękowali ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w kampanię. Prezes Fundacji „Bratnia Dusza” z Krynicy-Zdroju podarowała dyrektorowi Wydziału Zdrowia i Turystyki dyplom uznania za włączenie się Urzędu Miasta Nowego Sącza w organizowane dotychczas przez nią akcje, a w zamian otrzymała dużego pluszowego misia dla dzieci z lwowskiego sierocińca.

Darowizny na rzecz dzieci z Ukrainy można również przesyłać na specjalnie utworzone w tym celu konto bankowe Fundacji „Bratnia Dusza”: 13 8802 0002 2002 2003 5295 0001.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź