miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kądziołka: „Nigdy nie wnioskowałem o zwolnienia! Zwolnienie w dobie pandemii jest niehumanitarne [Oświadczenie]

0 1 078

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka wydał na swoim profilu Facebookowym oświadczenie, w którym w sposób stanowczy zaprzecza informacjom jakoby sugerował zwolnienia pracowników w Ratuszu. Radny sugeruje manipulowanie jego wypowiedzią przez m.in. wiceprezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka. – Nigdy nie wnioskowałem o zwolnienie, a także nie przyczyniłem się do zwolnienia kogokolwiek! Broniłem i będę bronił każdego miejsca pracy – oświadcza.

 

Czytaj również: Romowie z Maszkowic wykluczeni ze zdalnej edukacji [Nagranie]

 

OŚWIADCZENIE

Drodzy Państwo,
Na wstępie pragnę oświadczyć, że nigdy nie wnioskowałem o zwolnienie, a także nigdy nie przyczyniłem się do zwolnienia kogokolwiek w przeciwieństwie do “miłościwie nam panujących” włodarzy miasta! Po drugie broniłem i będę bronił każdego miejsca pracy. Mogliście Państwo o tym słyszeć choćby w programie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz “Słowo za Słowo” w dniach 18 i 19 maja 2020 roku.

Nie będę tutaj silił się na wykład akademicki choć pewno od niego całkiem nie ucieknę, ale przypomnę, że każda nawet najmniejsza instytucja ustala zatrudnienie pod potrzeby, zgodnie z misją jaką ma do wypełnienia!

W odpowiedzi na próbę zmanipulowania moich słów nie będę także prowadził wykładu dotyczącego struktury kosztów występujących w instytucji, bo czego się przysłowiowy Jaś nie nauczył tego przecież Jan nie będzie umiał, więc ja nie odrobię za kogoś tego zadania‼

Widać, niestety ze strony „Panujących” absolutny brak profesjonalizmu (to naprawdę najdelikatniejsze określenie jakie przychodzi mi do głowy) żaden rozsądnie myślący szef nie będzie próbował rządzić przez zastraszanie. Taka forma to czysta destrukcja, straszenie zwolnieniami w dobie pandemii jest wręcz niehumanitarne. Ludzie mogą w takich warunkach nabawić się obłędu‼

Szukanie oszczędności przez zwolnienia to jak walka z wypadkami drogowymi poprzez ograniczenie prędkości do zera. Z pewnością można, pozbędziemy się plagi wypadków, ale ani tona ładunku nie zostanie przewieziona.

Nie chciałem tu prowadzić akademickich rozważań, ale nie sposób w tej chwili nie pokłonić się klasykowi. Michael Armstrong w książce pt. Zarządzanie zasobami ludzkimi, Strategia i działanie, pisze cyt.

„Zarządzanie zasobami ludzkimi postrzega ludzi jako cenne źródło sukcesów firmy i traktuje ich nie jako koszty zmienne, lecz raczej jako majątek trwały!, stąd też stoi na stanowisku, iż należy im zapewnić jak najlepszych przywódców i możliwości pełnego rozwoju posiadanych zdolności” koniec cytatu.

 

 

Angelika Wiśniewska
fot. facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź