miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kamienica przy ul. Krakowskiej zniknie, a skrzyżowanie zostanie zamknięte. Wytyczono objazdy

2 731

Od środy (6 czerwca) do poniedziałku (11 czerwca) wyburzana będzie kamienica przy ul. Krakowskiej w Nowym Sączu i w związku z tym nastąpi wyłączenie z ruchu skrzyżowania ul. Krakowskiej – ul. Dunajcowej – ul. Starowiejskiej. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wytyczył stosowne objazdy, zmieni się również trasa kursowania autobusów MPK.

 

Czytaj również: Most Heleński zniknie w ciągu najbliższych dwóch tygodni [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

– Po zamknięciu skrzyżowania ulic: Krakowskiej, Dunajcowej i Strowiejskiej, w związku z wyburzaniem kamienicy będą obowiązywały objazdy. Nie będzie innej możliwości dojazdu do stacji kolejowej, jak tylko poprzez ul. Marcinkowicką od strony Obwodnicy Północnej i ul. Papieską od strony Podegrodzia. Nie ma innej drogi. Podczas przebudowy skrzyżowania autobusy będą kursowały ul. Starowiejską jak najdłużej, uwarunkowane to będzie oczywiście od prac przy budowie ronda w miejscu wyburzonej kamienicy. Inwestor zapewnia jednak, że w miarę możliwości będziemy przez ul. Strowiejską nadal jeździć, a więc ruch powinien być płynny (linia 33 i 34). W przypadku linii jadących od centrum (linia 42), kurs zostanie skrócony do ul. Dunajcowej i autobusy będą wracały tą samą trasą (przez Dunajcową, Jagodową, Marcinkowicką i Obwodnicę Północną). Utrudnienia będą prawdopodobnie czasowe – powiedział Artur Maciuszek, kierownik Wydziału Eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w trakcie wyburzania kamienicy przy ul. Krakowskiej możliwy będzie przejazd ul. Jesionową – ul. Świętej Heleny w kierunku ul. Starowiejskiej oraz skręt z ul. Starowiejskiej w ul. Krakowską Starą.

Agnieszka Michalik
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Plebs z Ratusza w Nowym Saczu wymyślił że na końcu mostu heleńskiego zrobi rondo bez sygnalizacji swietlnej I możliwości skrętu w lewo !!! W ten sposób część mieszkańców Heleny bedzie odcięta od głównej drogi, albo będzie musiała zrobic dodatkowo kilka kilometrow z nawrotką pod Zamkiem aby dostac sie do swoich domów i miejsc pracy !!!
    Rozpędzimy ten plebs z Ratusza podczas najbliższych wyborów !!!

  2. obywatel pisze

    Plepsem to możesz się sam nazwać bo masz problem z matematyką kulturą i logicznym myśleniem. A długość mostu to 320 metrów więc maksymalnie to 500 m w jedną stronę czyli maksymalnie 1km do objechania a taka prawda że nikt się tam nie pchał bo można zawsze wcześniej skręcić i nie ma problemu! Tylko ludzie którzy przypominają się przed wyborami nie mają nic do zaoferowania krytykują!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.