miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne wydarzenia kulturalne odwołane!

Wydarzenia kulturalne w czerwonej strefie

0 289

Prezydent Nowego Sącza zapowiedział, że w związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną w mieście odwołane zostają pokazy i wydarzenia w Miejskim Ośrodku Kultury, Pałacu Młodzieży, Sądeckiej Bibliotece Publicznej oraz Nowosądeckiej Małej Galerii.

 

Czytaj również: 175 tysięcy złotych dla najzdolniejszych uczniów!

 

Poniżej komunikat dotyczący organizacji wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie: 

Od soboty Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, codziennie dowiadujemy się o dużej ilości osób zarażonych wirusem Covid 19. Muszę w tej sytuacji podejmować racjonalne decyzje dotyczące działań instytucji kultury w naszym mieście, które niestety po raz kolejny musimy znacząco ograniczyć. 

W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie odbędą się zaplanowane w Miejskim Ośrodku Kultury: koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej „Kocham Cię Polsko”, spektakle „Atrament dla Leworęcznych” i „Shirley Valentine”, oraz wyjazd do Warszawy na spektakl w Teatrze Wielkim Opery Narodowej „Dama Kameliowa”. Wszystkie te wydarzenia zaproponujemy Państwu ponownie kiedy tylko będzie można bezpiecznie w nich uczestniczyć.
 
Nie ma również możliwości przeprowadzenia II Sądeckiego Dyktanda Ortograficznego organizowanego przez naszą Bibliotekę. Kolejne wydarzenie – Festiwal Piosenki Country „Mayflower” organizowany przez Pałac Młodzieży zostanie przeprowadzony on-line. W tej formie odbędzie się również spotkanie z profesorem Mieczysławem Wasilewskim, zamiast planowanego wernisażu wystawy jego plakatów w Nowosądeckiej Małej Galerii w ramach trwającego XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych. 

Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą poprawę sytuacji i nie będziemy zmuszeni do dalszego ograniczania wydarzeń w naszych instytucjach kultury
 
Prezydent Ludomir Handzel
źródło: UMNS
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź