miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny Piknik patriotyczny w Miasteczku Galicyjskim za nami! [Zdjęcia]

0 1 454

Wczoraj, 11 listopada jak co roku Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu wraz z partnerami zorganizowało Piknik patriotyczny w Miasteczku Galicyjskim. Na uroczystość przybyli licznie mieszkańcy Nowego Sącza i okolic. Byli: dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek ze swoim zastępcą Sławomirem Czopem, Marta Mordarska – Radna Województwa Małopolskiego i Parlamentarzysta Patryk Wicher. Podczas całek uroczystości odbywał się kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

Czytaj również: „Tu jest Polska!” Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Nowego Sącza

Prowadzono Warsztaty dla dzieci: „Znaki Niepodległości” i „Symbol Narodowy”. Uczestnicy mogli też zaśpiewać pieśni patriotyczne z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Piątkowioki, oraz wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP z Piwnicznej Zdroju. Następnie GRH „Żandarmeria” pokazała rekonstrukcję akcji zdobycia posterunku MO przez Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy uczestnicy pikniku oglądnęli też wjazd Józefa Piłsudskiego na koniu na rynek miasteczka a potem odśpiewali hymn narodowy. W tym czasie uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach dokonali wciągnięcia na maszt flagi państwowej.

Na pikniku każdy głodny jego uczestnik mógł też skorzystać z dań z grilla. Uroczystości towarzyszyła też wystawa Instytutu pamięci narodowej dotycząca działalności Armii krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Pogoda jak na tę porę roku dopisała wyśmienicie – uroczystość odbyła się podczas pięknego słonecznego dnia.

Jacek Zygadlewicz
Fot.: Jacek Zygadlewicz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź