miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejnych 9 osób z koronawirusem w Subregionie Sądeckim! Zachowajmy czujność [Raport 06.07.2020]

0 602

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Ponownie w powiecie nowosądeckim zanotowano zakażoną osobę. W Subregionie Sądeckim dodatkowo 8 osób odnotowano w powiecie limanowskim. W całej Polsce natomiast odnotowano już 36 155 zakażeń, z czego 1 521 osób zmarło.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób. To 5 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 4 do 75 lat, z powiatu limanowskiego (8 osób), Krakowa (2 osoby) oraz powiatów: nowosądeckiego i nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1863 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa. To kobieta w sile wieku, mieszkanka Krakowa, która przebywała w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1291 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (5 lipca) mamy 19 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 116 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1025 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 132, powiat – 893), 95 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 21, powiat – 74) oraz 29 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 12, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź