miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koniec darmowego parkowania w Nowym Sączu! Od kiedy zapłacisz za postój?

2 573
Podczas wczorajszej sesji rady miasta Nowego Sącza radni zdecydowali o przywróceniu opłat za parkowanie. O powrót do płatnych stref wnioskował prezydent Ludomir Handzel. Przypomnijmy, od 20 kwietnia nie ma obowiązku uiszczania opłat za pozostawienie samochodu na miejscu parkingowym zarządzanym przez urząd miasta Nowego Sącza. Decyzję taką podjęto w związku z pandemią koronawirusa. Opłaty wejdą w życie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Nastąpi to najwcześniej 18 czerwca 2020 r.

 

Czytaj również: Klęczany: Ciężarówka pełna słodyczy z wizytą w Domu Dziecka – KLIK

 
Choć z powodu epidemii koronawirusa 20 kwietnia Rada Miasta Nowego Sącza zawiesiła strefę płatnego parkowania do odwołania, obecnie istnieje konieczność przywrócenia opłat za parkingi tak, aby wymusić rotację pojazdów zajmujących miejsca postojowe – referował wczoraj w imieniu Ludomira Handzla wiceprezydent Artur Bochenek.
Zastępca prezydenta podkreślał, że z powodu stopniowego znoszenia obostrzeń przez władze centralne, większość miast przywróciła zawieszone czasowo płatne strefę parkowania. Bochenek zwrócił również uwagę na fakt, że kierowcy, wykorzystując brak opłat, zajmowali miejsca parkingowe nawet przez cały dzień.
 
Jak można było zresztą wywnioskować z tablic rejestracyjnych, większość pojazdów była spoza Nowego Sącza, co powodowało utrudnienia w parkowaniu nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także problemy dla przedsiębiorców, którzy mieli kłopoty z dostępem do swoich firm – dodał.
 
17 radnych było za, nikt nie był przeciw, sześciu radnych wstrzymało się od głosu.
 
Rafał Kmak
fot. archiwum
 
Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. KNS pisze

    Ciekawa jest logika ludzi takich jak pan Bochenek: “ludzie i pojazdy spoza Nowego Sącza to samo zło”. Proponuję odgrodzić rogatkami Nowy Sącz od reszty świata. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

  2. Piotr pisze

    Nie samo zło… po prostu mają płacić .

Zostaw odpowiedź