miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koniec tego dobrego! Biedronka zamyka darmowy parking dla pasażerów szynobusu

3 5 249

Przebudowa Mostu Heleńskiego sparaliżowała ruch drogowy w regionie. Wielkim odciążeniem okazał się szynobus. Jego uruchomienie sprawiło jednak, że pojawił się kolejny problem, dotyczący niewystarczającej liczby miejsc parkingowych przy ul. Krakowskiej w Nowym Sączu. Kierowcy korzystali więc z położonego nieopodal, darmowego parkingu przy sklepie Biedronka. Korzystali, bo od kilku dni parking świeci pustkami. Wszystko za sprawą wprowadzenia opłat postojowych – 5 zł za pierwszą i 10 zł za każdą kolejną godzinę. Klienci sklepu mogą korzystać z niego za darmo do 60 minut.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Powstaje Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej [ZDJĘCIA]

 

Ja w zasadzie czekałam na to, aż wprowadzą takie rozwiązanie, bo byłoby zbyt pięknie. Chociaż uważam, że trochę sami sobie tym zaszkodzą. Ja na przykład zawsze robiłam zakupy gdzieś w centrum miasta. Teraz gdy jeżdżę szynobusem, nie chce mi się dźwigać zakupów, więc robię je w Biedronce, bo tam już mam samochód. Jeśli nie mogę już tam parkować, to zakupy będę robiła w innym sklepie, po drodze do domu – tłumaczy Pani Alina, mieszkanka gminy Chełmiec.

Kierowcy nie ukrywali rozżalenia, gdy o poranku, bez uprzedzenia, na parkingu zastali wielki znak z regulaminem i osobę pobierającą opłaty. – Przyjechałem jak co dzień, 5 minut przed odjazdem szynobusu. Niestety, musiałem zaparkować auto aż pod kościołem, przez co spóźniłem się do pracy ponad godzinę, bo szynobus mi uciekł. Szkoda, że nie było tego znaku kilka dni wcześniej z informacją, że od dzisiaj będzie parking płatny – mówi jeden ze zdenerwowanych kierowców.

 

 

Nie wszyscy jednak krytykują decyzję właściciela sklepu. – W końcu można znaleźć miejsce, idąc na zakupy. Był z tym duży problem ostatnio – dodaje Pani Maria z osiedla Helena. Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. w oświadczeniu przesłanym do portalu miastoNS.pl przyznaje, że firma wprowadziła to rozwiązanie na prośbę samych klientów.

Z uwagi na komfort naszych zmotoryzowanych klientów tylko przed wybranymi sklepami Biedronka, w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie ogólnodostępnych miejsc postojowych, zostały wprowadzone płatne parkingi. Co istotne, zawsze posiadają one minimalny gwarantowany okres bezpłatnego postoju dostosowany do średniego czasu dokonywania zakupów w danej placówce. Opłaty za parkowanie przy sklepie Biedronka zlokalizowanym przy ul. Krakowskiej w Nowym Sączu zostały wprowadzone ze względu na zgłaszane przez klientów trudności ze znalezieniem miejsc parkingowych przy placówce z powodu trudnej sytuacji komunikacyjnej w tym rejonie. W przypadku tego parkingu opłata za pierwszą godzinę postoju wynosi 5 zł, a za każdą rozpoczętą kolejną godzinę 10 zł. Klienci sieci Biedronka są zwolnieni z opłaty w przypadku postoju trwającego do 60 minut, po okazaniu paragonu z tego sklepu – informuje nas Maria Szymankiewicz, specjalista ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.

Pasażerom szynobusu, dojeżdżającym do stacji Nowy Sącz – Chełmiec samochodem, pozostaje więc liczyć na wolne miejsce parkingowe przy ul. Krakowskiej, lub skorzystać z dużego parkingu pod kościołem św. Krzyża. W tym drugim wypadku, kierowców czeka jednak 650-metrowy spacer w jedną stronę.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Biedronka postapiła słusznie. Parking jest dla klientów sklepu a nie pasazerów szynobusu !!!

  2. arr pisze

    Kto myślał że “bieda” da się oskubać to jest w błędzie. Lecz remont się skończy i wtedy zobaczymy kto na kolanach wróci po pełny koszyk pseudo jedzenia.

  3. Pierro pisze

    A czego się dziwicie – w wielu miejscach wprowadzane są tego typu rozwiązania w celu zapewnienia miejsc dla klientów. Inną sprawą jest że miasto nie zapewniło wystarczającej ilości miejsc postojowych. I bez przesady – parking pod kościołem jest oddalony od przystanku o ledwie 10 min na piechotę.

Zostaw odpowiedź