miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus Nowy Sącz. Potwierdzono infekcję u trzech pracowników Poczty Polskiej

0 1 939

 

W placówce Poczty Polskiej przy ul. Śniadeckich w nowym Sączu potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem Covid-19. W miniony piątek 26 czerwca potwierdzono pierwszy przypadek. Kolejnych chorych zdiagnozowano 29 czerwca i 1 lipca. Decyzją Sanepidu kolejnych 20 osób zostało skierowanych na kwarantannę.

 

Czytaj również: Kolejny skokowy przyrost zakażeń na Sądecczyźnie!
Koronawirus szaleje [Raport 02.07.2020]

 

Placówka pocztowa nie została zamknięta. Do pracy skierowano pracowników z innych lokalnych placówek. Na bieżąco realizowane są wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych. Jak przekonuje rzeczniczka Poczty Polskiej, pracownicy spółki są na bieżąco wyposażani w środki ochrony osobistej.

Placówka zgodnie z ustaleniami z sanepidem została zdezynfekowana. Istotne jest też to, żeby ustalić listę osób, które miały kontakt z zakażonym. W Poczcie Polskiej mamy takie specjalne obecnie procedury: podział pracowników na grupy, podział budynków, czy placówki pocztowej, czy sortowni na strefy, po to, aby ograniczyć kontakt wzajemny między pracownikami. Czyli pomimo tego, że mamy 20 osób na kwarantannie, placówka w Nowym Sączu funkcjonuje, obsługuje klientów – mówi Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej.

Przypomnijmy, dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Niestety w powiecie nowosądeckim ponownie zanotowano bardzo dużo nowych przypadków choroby. Dzisiaj to kolejnych 19 zakażeń. W samym Nowym Sączu to dodatkowo 4 przypadki. Łącznie w Małopolsce to 29 nowych infekcji. W całej Polsce natomiast na dzisiaj, 2 lipca odnotowano już 35 146 zakażeń, z czego 1 492 osoby zmarły.

Rafał Kmak
fot. pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź