miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus szaleje na Sądecczyźnie! Kolejnych 28 przypadków zarazy [Raport 30.06.2020]

2 5 977

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Niestety w powiecie nowosądeckim ponownie skokowo wzrosła liczba przypadków choroby, tylko dzisiaj to kolejne 23 zakażenia. W Nowym Sączu to 2 nowe osoby. Łącznie w Małopolsce to 44 nowe przypadki choroby, w tym w Subregionie Sądeckim 28. W całej Polsce natomiast odnotowano już 34 393 zakażenia, z czego 1 463 osoby zmarły.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 44 osób. To 20 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 2 do 86 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), tarnowskiego (5 osób), dąbrowskiego (4 osoby), myślenickiego (3 osoby), Krakowa, Nowego Sącza i powiatu gorlickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowotarskiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1745 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 15 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 2 do 68 lat, z powiatu suskiego (12 osób), limanowskiego i chrzanowskiego (po 4 osoby), tarnowskiego (3 osoby), Krakowa (2 osoby), powiatu wielickiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1222 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (30 czerwca) mamy 5 osób zainfekowane koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 57 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 461 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 47, powiat – 414), 128 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 34, powiat – 94) oraz 28 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. qwerty pisze

    keisyr dziad bez pieniedzy !!!

  2. Keisyr pisze

    Przepraszam wszystkich. Jestem schizofrenikiem i znowu dałem przez klawiaturę upust swojej frustracji.
    Potrzebuję pomocnej dłoni …

Zostaw odpowiedź