miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus w sądeckim szpitalu? Mężczyzna z podejrzeniem na oddziale

8 21 468

Jak informuje Agnieszka Zelek, rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, do placówki został przywieziony mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. – Pacjent ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności – mówi rzeczniczka.

 

Czytaj również: Nowy Sącz 5. na liście miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód

 

W przypadku podejrzenia zarażeniem koronawirusem w szpitalu muszą być wdrożyć określone procedury. Mężczyzna jest odizolowany od innych pacjentów, a personel został wyposażony w specjalne ubrania ochronne.

Choć mężczyzna nie ma kontaktu z innymi pacjentami, przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. Dlatego też wstrzymaliśmy na razie przyjęcia na SOR – wyjaśnia Agnieszka Zelek.

Pacjent jest pracownikiem lotniska.

Drzwi wejściowe na SOR zostały zablokowany. Także załogi karetek pogotowia nie mogą wejść do środka. Na oddziale pracuje personel w specjalnej odzieży ochronnej i maskach.

Do sprawy wrócimy.

Opr. Rafał Kmak
fot. Facebook.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
8 Komentarze
 1. Mała Gosia pisze

  W SIECI WRZE . PISZĄ JUŻ PORTALE W POLSCE O SĄCZU

  1. Dzejsika pisze

   NIE WHOĆĆIE NA TEN ARTYKUŁ !! PONOĆ TESZ MOŻNA SIE ZARAZIĆ PRZEZ DOTYK 1!1 ŚMNIERĆ NADHODZI

   1. illa pisze

    To nie jest śmieszne. Będzie jeszcze gorzej. Air China nadal lata do Polski. A pasażerowie Air China muszą jedynie wypełnić formularze kontaktowe, które następnie przekazywane są służbom sanitarnym. Fikcja kontroli trwa. Polska powinna zamknąć przestrzeń powietrzną i Chinami, jak zrobiło to wiele krajów.

 2. Edik pisze

  Czy to pierwszy przypadek w Polsce?

  1. Lucynka Lusi pisze

   W lasku koło Carffoura na Barskim Pietrek opowiadoł z Tadkiem przy piwie że już w Sączu jest ok 15 przypadków. Nie wiem czy Im wierzyć bo byli po % ale kto wie?

   1. Pjoter pisze

    ni ma szans – alkohol niszczy tego dziada! potwierdzom !

 3. ilka pisze

  I będzie jeszcze gorzej. Air China nadal lata do Polski. A pasażerowie Air China muszą jedynie wypełnić formularze kontaktowe, które następnie przekazywane są służbom sanitarnym. Fikcja kontroli trwa. Polska powinna zamknąć przestrzeń powietrzną i Chinami, jak zrobiło to wiele krajów

  1. miastons pisze

   kolejny BOT , na wp onet itd identyczny komentarz 🙂 wybory pelną parą

Zostaw odpowiedź