miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krakowska, Bulwar Narwiku, Starowiejska – kiedy remont zniszczonych ulic? [Zdjęcia, film]

Postępy prac przy budowie nowego mostu nad Dunajcem

2 666

Według aneksu podpisanego z Generalnym Wykonawcą mostu nad Dunajcem, termin zakończenia przebudowy ustalony jest na 15 maja. – Zgodnie z zawartym aneksem z Generalnym Wykonawcą robót budowlanych termin zakończenia przebudowy mostu na rzece Dunajec wraz z przebudową skrzyżowań planowany jest na 15 maja bieżącego roku – informuje Monika Zagórowska z biura prasowego sądeckiego Magistratu.

 

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Dzieci powitały wiosnę!
Marzannę wysłały na Biegun Północny [ZDJĘCIA] – KLIK

 

Prace przy wznoszeniu konstrukcji trwają praktycznie bez przerwy. Najpoważniejszym elementem do zrobienia jest dylatacja oraz nasypy po obu stronach mostu. Reszta to kosmetyka: układanie krawężników, chodników, poręczy oraz sam asfalt – informują robotnicy.

 

 

 

Do zakończenia inwestycji pozostało jedynie dwa miesiące. W tym czasie kompletowana będzie również papierologia związana z oddaniem do użytku nowego mostu oraz ciągów komunikacyjnych – dwóch rond. Niepokój mieszkańców budzi jednak stan nawierzchni ulic Krakowskiej, Bulwaru Narwiku oraz ul. Starowiejskiej, które w trakcie budowy zostały bardzo mocno zniszczone. Ciężki sprzęt spowodował popękania, dziury oraz uszkodzenia nawierzchni i chodników. Zima również zrobiła swoje. Kiedy remonty? Pytają mieszkańcy os. Helena.

 

 

 

Według informacji uzyskanych od Moniki Zagórowskiej ul. Krakowska i Bulwar Narwiku uda wyremontować się jeszcze w kwietniu – Remont ulicy Krakowskiej zostanie wykonany po wyłonieniu wykonawcy w drodze postępowania przetargowego i będzie realizowany do 30 kwietnia  bieżącego roku. Remont ulicy Bulwar Narwiku zostanie wykonany po wyłonieniu wykonawcy w drodze postępowania przetargowego i będzie realizowany do 30 kwietnia bieżącego roku – czytamy w przesłanym komunikacie. Tak dobrej informacji nie mamy niestety dla użytkowników ul. Starowiejskiej. Przygotowanie dokumentacji planowane jest w tym roku, kiedy dokładnie? O tym nie poinformowano. – W 2019 roku wykonana zostanie dokumentacja projektowa przebudowy ul.Starowiejskiej, po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu nieograniczonego – czytamy w komunikacie.

 

 

Jaki zakres prac obejmie planowany remont dróg? – Planujemy wykonać frezowanie nawierzchni asfaltowej i położyć nową warstwę – mówi dyrektor Adam Konicki. – Na nowe chodniki nie mamy na razie pieniędzy. Zrobimy jedynie małą korektę krawężników – dodaje.

Rafał Kmak
fot. i nagranie: Rafał Kmak, Miłosz Jańczyk

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Miastons pisze

    A mówili mieszkańcy rok temu: od razu zamknąć i wyremontowac bylwar bo już przed remontem bo się sypał to nie , nagle na 1.5 miesiąca przed końcem budowy będą przetargi… proponuje otworzyć most 15 maja a 16ego zamknąć i robić te dwie ulice do zimy.
    Tylko w polsce i rosji takie rzeczy

  2. Jan pisze

    Jak Chełmiec budował swój odcinek Starowiejskiej to prezydent Nowak oświadczył, że dobry gospodarz zrobi ją przy budowie mostu, aby dwa razy nie wydawać pieniędzy. Jednak tego zakresu nie przygotował.

Zostaw odpowiedź