miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krzysztof Głuc: „Moje zdziwienie budzi fakt celebrowania nieoficjalnego otwarcia mostu w sposób dosyć huczny”

7 4 085

Krzysztof Głuc, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza i przewodniczący Klubu Radnych „Wybieram Nowy Sącz” komentuje nieoficjalne otwarcie mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu przez prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Jednocześnie liczy na to, że oficjalne otwarcie mostu w dniu 11 maja będzie interesującą uroczystością.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 11 maja otworzą Most Heleński! Beata Szydło przetnie wstęgę [PROGRAM]

 

– Jesteśmy w przededniu oficjalnego otwarcia mostu. Cieszymy się, że most już działa i to jest w ogóle bezdyskusyjne. Często jest tak, że przy różnych inwestycjach, jak tylko to jest możliwe, to udostępniane jest to mieszkańcom, bo po co czekać, tak? Jeżeli coś jest gotowe i posiada stosowne pozwolenia na użytkowanie, to należy to udostępnić, a otwarcie można w takiej sytuacji zrobić w dogodnym momencie. Moje zdziwienie budzi fakt celebrowania nieoficjalnego otwarcia mostu w sposób dosyć huczny i w bardzo ograniczonym gronie, a przecież ma on służyć mieszkańcom. Warto by było zrobić to w momencie, kiedy mieszkańcy mogą realnie w tym uczestniczyć. Północ niekoniecznie jest do tego dobrym momentem – powiedział Krzysztof Głuc, przewodniczący Klubu Radnych „Wybieram Nowy Sącz” oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Krzysztof Głuc zakłada, że oficjalna celebracja (w dniu 11 maja) będzie znacznie bardziej interesująca, większa i ciekawsza. Nie ukrywa także, że koszty wydarzenia są dosyć wysokie. – Cieszymy się, że most jest uruchomiony i chcę podkreślić, że nie byłby on dzisiaj dostępny, gdyby nie działania wielu osób, które temu bardzo się przysłużyły (prezydent Ryszard Nowak i ludzie, którzy z nim współpracowali oraz posłowie, radni). Zabiegali oni, aby pozyskać środki, aby inwestycja została uruchomiona. Były przedłużenia, niestety zdarza się to często, ale skutek wieńczy dzieło. Nie zapominajmy o tym, że ten sukces, to dzieło wielu ludzi oraz wielu lat starań. Prezydent Ryszard Nowak przywiązywał bardzo dużą wagę do tego mostu – dodał.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. Chełmiecki styl pisze

  Handzel powinien zaprosić na otwarcie mostu w nocy ze środy na czwartek wiele osób. Nie zrobił tego czyli pokazał swoje buractwo.

  1. Anna Km pisze

   Pokazał jaja. I słusznie, jedna z jego dobrych decyzji, utrarcie nosa tym pseudo Sxlztdelkowcom co nic dla Sącza nie zrobili, a jeżdżą tu co dwa tygodnie przed wyborami plus beznadziejna przewodnicząca, żona równie zabawnego posła Mularczyka.
   Mist jest dla ludzi, mieszkańców miasta i tyle w temacie.

 2. Qwerty pisze

  Nawet was wkurza jak inni sie cieszą..
  ale z was głuce

 3. sadeczok pisze

  co w tym dziwnego – było otwarcie nieoficjalne (dla usrawnienia dojazdu) i w sobotę będzie oficjalne i tyle w temacie. Po co bić pianę? A to, że się obraziła świta dworska ? cóż im nie zależy na Nowym Sączu tylko ważne są fotki przedwyborcze. Teraz bardzo dobrze widać na czym komu zależy.

 4. JANUSZ pisze

  prezydent HANZEL pokazal ze jest gospodarzem i dba o mieszkancow anie o spadochroniarzy dla ktorych jest nawazniejsz fotka w kampani wyborczej.DUZY PLUS DLA PREZYDENTA

 5. rydwan pisze

  patafian Handzel chce tylko sobie przypisać budowe mostu hehe oj wydaje mi sie że właśnie po raz drugi sobie mocno nagrabił jeszcze raz i zapewne spory tłumek uda sie pod ratusz .

  1. rydwan pisze

   Widze ze ci sie rece z pasa udalo uwolnic

Zostaw odpowiedź