miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ku pamięci Sądeckich Żołnierzy Wyklętych – uroczyste odsłonięcie tablicy na dworcu PKP

0 719

W sobotę (8 grudnia) w godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych rodem z Nowego Sącza oraz okolic. Tablica została umiejscowiona na fasadzie dworca kolejowego PKP. W wydarzeniu wzięli udział m.i. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk oraz członkowie Ruchu Narodowego z Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Tabasz: „Zamierzam walczyć ze smogiem w Nowym Sączu, ale to nie jest taka prosta sprawa”

 

Tablica została przygotowana przez członków Stowarzyszenia Żandarmeria z Nowego Sącza. Podczas uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski, a także oddali hołd bohaterom poległym w walce za wolność Ojczyzny poprzez złożenie kwiatów i zniczy.

 

 

Osoby, które przelewały krew za nasz naród, za naszą wolność będą przez nas zawsze pamiętane. Ze swojej strony mogę zapewnić, że Urząd Miasta Nowego Sącza nie będzie zaniedbywał polityki historycznej i  kultywował pamięć o tych, którzy ginęli za Polskę – oznajmił prezydent Ludomir Handzel.

Po części uroczystości, która miała miejsce przy sądeckim dworcu, uczestnicy udali się na Cmentarz Komunalny przy ulicy Rejtana, gdzie złożyli znicze oraz wieńce na grobach partyzantów.

 

 

 Marcin Cięciwa

Źródło: Ruch Narodowy Nowy Sącz | Facebook

Fot.: Ruch Narodowy Nowy Sącz, Iwona Mularczyk | Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź