miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kunegundy i Grodzka przejezdna! Nowy asfalt i wyremontowane skrzyżowanie

Remont ul. Kunegundy, Grodzkiej. Fundusz Dróg Samorządowych. Wsparcie miast

5 949

Remont ulic Grodzkiej i Kunegundy w Nowym Sączu dobiegł końca. Od wczoraj (1 lipca) można przejechać po nowej nawierzchni oraz skorzystać z poprawionej infrastruktury. Prace zostały ukończone w terminie. W zakres prac wchodziło:  wzmocnienie podbudowy jezdni, modernizacja kanalizacji deszczowej oraz chodników dla pieszych i budowa nowej nawierzchni. Powstały także nowe przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem.

 

Czytaj również: #WracamyNaEkrany – Helios ponownie zaprasza!

 

Dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) Nowy Sącz (autorski program premiera Mateusza Morawieckiego) otrzymał 3 362 227 złotych na kompleksowy remont ul. Kunegundy i Grodzkiej. Przebudowie uległo również skrzyżowanie przy tzw. Kocich plantach – powstanie tam nowe rondo. Łącznie remonty pochłonął 10 mln. złotych. Cała wartość zadania wynosi 5 603 711,71 zł.

 

Dziękuję wojewodzie Małopolskiemu Panu Piotrowi Ćwikowi i Wicewojewodzie Panu Zbigniewowi Starcowi – za wsparcie, przychylność i współpracę – mówił we wrześniu ub. r. prezydent Ludomir Handzel. – Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do tego remontu. Między innymi wiceprezydentowi Arturowi Bochenkowi i radnym – dodał wczoraj prezydent.

 

Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych są realizowane po raz pierwszy. Rok 2019 był szczególnym okresem dwóch naborów  na rok 2019 i 2020. 

Minister infrastruktury dokonuje podziału środków na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu podziału środków Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i dróg gminnych na poszczególne województwa.

Rafał Kmak
fot. miastoNS.pl | UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Dziad bez pieniędzy Handzel zrobił kolejne ciasne, wiejskie minirondo w Nowym Sączu o jednym pasie ruchu !
  Wiadomo, dziada nie stać na żarówkę do sygnalizatora świetlnego !
  Większość pieniędzy na remont ulic Grodzka, Kunegundy w Nowym Sączu dał PiS !

 2. Realista pisze

  keisyr czyli bezmózgowie działa.A do administratora portalu czy chamskie wpisy keisyra , jego wyzwiska pod adresem prezydenta miasta są bez żadnej reakcji. Nie wiem czemu prezydent który jest osobą publiczną nie poda keisyra do sądu. Chyba tylko dlatego że osoby chorej psychicznie nie mozna ukarać.

 3. keisyr pisze

  Zwracam sie do Pani Iwony Mularczyk,
  Przestańcie dawać pieniądze na remonty dróg w Nowym Sączu.
  Ten psychopata Handzel później chwali się że to On wyremontował drogę !

 4. keisyr pisze

  Handzel,
  Włącz klimatyzację w autobusach komunikacji miejskiej !
  Ubierz kierowców w ubrania słuzbowe, bo wygladaja jak ofermy !
  Wstaw szyby na przystankach !
  Jak nie masz na to wszystko pieniedzy Handzel to wynoś się z Ratusza !
  Ty Handzel należysz do warstwy plebsu, to mozesz podróżować jak bydło
  Ale mieszkańcy Nowego Sącza to nie bydło !

  1. xaax211 pisze

   jak piss da pieniądze. Oh wait nawołujesz by nie dawali. Lecz się chlopie:)
   Odwolamy twoją radę miejską i będzie ci lżej na sercu.

Zostaw odpowiedź