miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kursy linii Retro przyciągnęły tłumy! [Zdjęcia]

Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji podsumowało akcję

0 361

Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji podsumowało akcję związaną z kursowaniem linii retro w Nowym Sączu. Kursy zabytkowego autobusu Autosan H9-35 numer 94 miały miejsce 5 razy 4 w sierpniu i 1 we wrześniu, zawsze w niedzielę.

 

Czytaj również: Jarosław Gowin i Gut Mostowy spotkał się z przedstawicielami branży transportowej

 

5 dni, prawie 500 km i blisko 1000 pasażerów tak w liczbach można opisać pierwszy sezon kursowania Galicyjskiej Linii Retro informuje wpis na profilu Facebookowym. Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Nowy Sącz. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku linia Retro wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie i wpisze się na stałe w wakacyjny krajobraz miasta  dodają organizatorzy akcji.

 

 

Do obsługi Galicyjskiej Linii Retro skierowano autobus Autosan H9-35 numer 94. Pojazd ten wyprodukowany został w 1988 roku i do 2011 roku był eksploatowany przez MKS Krosno. Autobus pozyskało Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji w Nowym Sączu, które postanowiło odnowić go do starszej wersji, w jakiej produkowane były tego typu pojazdy w latach 1977 – 1978. Autobus zyskał więc między innymi charakterystyczne świetliki w miejscach połączenia ścian bocznych z sufitem. Remont trwał 6 lat i zakończył się w czerwcu 2018 roku.

 

 

Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji od lat intensywnie działa na terenie Nowego Sącza na rzecz zarówno promocji komunikacji publicznej, jak i pielęgnowania historii i pamiątek związanych z transportem zbiorowym w tym mieście. Do największych sukcesów Stowarzyszenia należy niewątpliwie niemała kolekcja historycznego taboru. Chyba najbardziej znanym reprezentantem tego zbioru jest Jelcz M11 numer 317. Ostatnio jednak na “gwiazdę” wyrósł Autosan H9-35 numer 94. Prawdopodobnie jest to jedyny autobus tego typu, zachowany w takim stanie w naszym kraju.

Rafał Kmak
fot. Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź