Portal informacyjny | Nowy Sącz

W kwietniu poznamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS-u

2 573

Najprawdopodobniej już za dwa miesiące poznamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS-u w nadchodzących wyborach. Obecnie sprawujący ten urząd Ryszard Nowak oświadczył, że nie zamierza ponownie ubiegać się o tę funkcję. PiS zapowiada natomiast, że wystawi swojego kandydata, który będzie miał największą szansę na wygraną.

 

Czytaj również: Sądeckie Wodociągi uruchomiły Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta!

 

Od dłuższego czasu Ryszard Nowak prezydent Nowego Sącza informuje, że nie będzie kandydować na prezydenta miasta w najbliższych wyborach. Tę informację potwierdził także Wiesław Janczyk, Minister Finansów zapowiadając, że PiS na pewno wystawi swojego kandydata: – Ryszard Nowak przynajmniej na dzień dzisiejszy nie wyraża woli kandydowania i kontynuowania swojego urzędu. Na pewno byłby najsilniejszym kandydatem. Natomiast jeżeli nie wyrazi woli kandydowania, zaistnieje naturalna potrzeba wytypowania innej osoby. Myślę, że jeżeli będzie taka konieczność, to przedstawimy kandydaturę osoby, która będzie miała szansę wygrać reprezentując PiS i pod tym szyldem ubiegać o poparcie Sądeczan do wykonywania tego urzędu. Myślę, że zdołamy Sądeczan przekonać do tego kandydata.

Jak dalej zaznacza Minister Finansów, lista z nazwiskami potencjalnych kandydatów już jest i cały czas trwają nad nią prace. Chodzi o to, aby kandydatury były możliwie szeroko uzgodnione, żeby to były osoby merytoryczne, kompetentne i przygotowane do pełnienia takiego urzędu – komentuje polityk i zaznacza, że nie jest uprawniony do ujawniania nazwisk.

Minister podkreśla także, że PiS nie chce rozpraszać opinii publicznej takim czy innym nazwiskiem. – Wiadomo, że jest wiele osób chętnych, które usiadłyby na takiej karuzeli nazwisk. Ja na pewno nie będę brał udziału w takiej zabawie, moim zdaniem nieodpowiedzialnej – dodaje Wiesław Janczyk, podkreślając, że prawyborów też nie będzie ze względu na emocje, które towarzyszyły im w latach poprzednich.

Nazwisko kandydata na prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS poznamy zatem najprawdopodobniej w kwietniu.

MK
fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Prawo i Sprawiedliwość w Nowym Sączu to negatywy:

  – brak ekstraklasowego stadionu Sandecji
  – brak szerokich dróg dojazdowych do Nowego Sacza, ulice Węgierska, Nawojowska, Lwowska, Tarnowska ktore nie zmieniły się od 50 lat
  – brak połączenia ekspresowego do Krakowa (samochodowego i kolejowego)
  – brak zespołu basenów otwartych
  – pełno dzikich terenów w mieście (na przykład Stara Sandecja)
  – nie odbudowany zamek
  – od 20 lat nie wybudowano w mieście żadnego osiedla mieszkaniowego
  – stare zdezelowane autobusy komunikacji miejskiej
  – katastrofalne warunki poruszania się samochodem i pieszo po drogach Nowego Sącza, brak bezpiecznych skrzyżowań z sygnalizacją swietlną
  – przeżeranie budżetu (budzet miasta 600 mln, a nie wybudowano stadionu Sandecji za 60 mln)
  – zakrzaczone i zawalone ziemią rzeki w mieście na przyklad Kamienica
  – zrujnowany Park Strzelecki
  – miasto w dużej części zarażone nietoperzami

  Prawo i Sprawiedliwość w Nowym Saczu to też pozytywy:

  – zablokowanie powstania miasta Chełmiec
  – posiadanie wizji Nowego Sącza jak miasta ponad stutysięcznego, jednego z trzech największych miast Małopolski

 2. keisyr pisze

  Dodam jeszcze jedna ujemną stronę Prawa I Sprawiedliwości w Nowym Saczu

  – brak multimodalnego centrum przesiadkowego łączącego komunikację kolejową, autobusową dalekobieżną, komunikację miejską, taxi i rowery.
  Nowy Sacz jest ostatnim miastem w Polsce gdzie jeszcze pasażerowie biegaja kilka kilometrów z walizkami pomiędzy dworcami i postojami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.