miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

“Lecą głowy” w sądeckim ratuszu! Kolejne zwolnienia w poniedziałek?

2 4 515

Już po kilkunastu godzinach od zaprzysiężenia, Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, postanowił dokonać pierwszych zmian kadrowych w Urzędzie Miasta. Według nieoficjalnych informacji, ze stanowiskami pożegnały się już cztery osoby. Kilka kolejnych zostało przeniesionych do innych wydziałów. Nie wykluczone, że już w poniedziałek prezydent wręczy kolejne wypowiedzenia.

Czytaj również: Artur Bochenek wiceprezydentem Nowego Sącza!

Jak udało nam się dowiedzieć, ze stanowiskami pożegnali się już: Józef Kantor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia i Dariusz Górski, komendant Straży Miejskiej. Wypowiedzenie miał otrzymać także Leszek Langer, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy w Nowym Sączu, jednak o jego zwolnieniu ma ostatecznie zadecydować Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Dotychczasowa dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska – Marta Wieciech-Kumięga, w drodze porozumienia ma zostać przeniesiona na inne stanowisko w tym samym wydziale. Przeniesione miały zostać także osoby pracujące w sekretariacie byłego już prezydenta Janina Gozdecka i Ewa Dumana.

Oficjalny powód zwolnień ma być jeden – brak zaufania. Nie wykluczone, że kolejne wypowiedzenia trafią na biurka urzędników już w najbliższy poniedziałek.

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Obywatel Kejn pisze

    A czego się niby wszyscy spodziewali po czwartkowym pokazie siły w Radzie Miasta?

  2. Edek pisze

    rhm

Zostaw odpowiedź