miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Lech Wałęsa już dzisiaj w Nowym Sączu!

2 2 077

W piątek (30 listopada) do Nowego Sącza zawita Lech Wałęsa. Pojawi się on w hotelu Beskid przy ul. Limanowskiego o godz. 18:00, a jego wystąpienie potrwa do godz. 20:00.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Prezydent Ludomir Handzel będzie się spotykał z mieszkańcami w soboty!

 

Wystąpienie Lecha Wałęsy w Nowym Sączu zostanie połączone telemostem z miastami Małopolski: Kraków – Rynek Główny przed pomnikiem Adama Mickiewicza, Myślenice – restauracja Młynek na Rynku oraz Sucha Beskidzka przed Sądem Rejonowym. Ponadto zaangażowane będą także Olkusz, Oświęcim i Wadowice.

– Pod hasłem „Nie odpuszczamy praworządności” gromadzimy się w miastach i miasteczkach całej Małopolski w ostatni piątek każdego miesiąca, aby wyrazić niezgodę na łamanie zasad państwa prawa w Polsce. Naszą stałą obecnością na ulicy przypominamy rządowi oraz mieszkańcom naszego województwa, że sytuacja w Polsce nie jest normalna i nie wolno nam się do niej przyzwyczaić. Nie pozwalamy się uciszyć ani uśpić naszej czujności. Publicznie domagamy się respektowania zasady trójpodziału władzy, poprawnych procedur legislacyjnych, kultury pracy w parlamencie, wolności mediów, a także przejrzystości życia publicznego. Afery, wypowiedzi dzielące społeczeństwo, podważanie niezawisłości sędziów oraz naszego zaangażowania w funkcjonowanie Unii Europejskiej nie ustają. Jesteśmy pewni, że rządzący nie przestaną nam dostarczać powodów do wychodzenia na ulice. Dlatego przyjmujemy formułę cykliczną: raz na miesiąc – można przeczytać na stronie internetowej Komitetu Obrony Demokracji Małopolska.

Na spotkanie z Człowiekiem Wolności w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości zapraszają organizatorzy: Sądecki Komitet Obrony Demokracji oraz Koalicja Obywatelska. Jednocześnie zachęcają oni uczestników do zabrania ze sobą świeczek, jako symbolu oporu i nadziei na lepsze państwo w przyszłości.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KOD Małopolska
Fot.: Facebook KOD Sądecki, Facebook Lech Wałęsa

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Leszek pisze

    Napiszecie później ile osób było na spotkaniu? 😛

  2. rydwan pisze

    Nie odpuszczamy praworzadnosci a potem zrobimy wam AMBER GOLD heheoczywiscie w pomrocznosci jasnej czyli bez konsekwencji ,to całe PO to wogóle nawiezency jacys i w kaftany powinni ich pozamykac

Zostaw odpowiedź