miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Lech Wałęsa zawitał do Nowego Sącza! Były prezydent spotkał się z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

0 1 365

Wczoraj (30 listopada) o godzinie 18:00 w hotelu Beskid, Lech Wałęsa spotkał się z Sądeczanami. Prezydent skorzystał z zaproszenia sądeckiego Komitetu Obrony Demokracji. Zebranie miało charakter telekonferencji, dzięki czemu za pośrednictwem internetu, uczestniczyło w nim także 5 innych miast: Kraków, Olkusz, Myślenice, Sucha Beskidzka oraz Oświęcim.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Radni wybrali składy komisji! [ZDJĘCIA]

 

Były lider Solidarności podczas swojej przemowy nie obawiał się poruszac trudnych tematów. Opowiadał o czasach PRL-u, przedstawił swoją opinię na temat obecnej władzy oraz przedstawił swoje wizje dotyczące przyszłości naszego kraju. Podkreślił jak cennym darem jest wywalczona przez nas wolność i że bardzo ważną rzeczą jest, aby tę wolność pielęgnować. Podkreślił także, że przy okazji następnych wyborów będzie dążył do konsolidacji poszczególnych ugrupowań politycznych w koalicję, bo tylko ten sposób będzie można odsunąć od władzy rządzące obecnie Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

Po swoim wystąpieniu laureat Pokojowej Nagrody Nobla „oddał się” w ręce zgromadzonych na spotkaniu obywateli Nowego Sącza i odpowiadał na zadawane przez nich pytania. Dzięki połączeniu z internetem zadawać je mogli także mieszkańcy pięciu innych miast. Dotyczyły one przede wszystkim kwestii politycznych, ale też religijnych oraz społecznych. Prezydent na każde pytanie odpowiadał rzeczowo i z wielkim zaangażowaniem.

 

 

Po oficjalnej części spotkania Lech Wałęsa chętnie pozował do zdjęć z zebranymi oraz rozdawał swoim sympatykom autografy.

 

 

Marcin Cięciwa

Fot.: Dariusz Bielec

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź