miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Lewoskręt na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu wydłużony! [ZDJĘCIA]

1 854

W piątek (13 lipca) zakończyły się prace na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu. Teraz kierowcy mogą cieszyć się dłuższym lewoskrętem z ul. Prażmowskiego w ul. Lwowską.

 

Czytaj również: Patriotyczne widowisko na zakończenie Imienin Miasta [ZDJĘCIA]

 

Na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu zakończono prace związane z wydłużeniem lewoskrętu. Wcześniej pas był tak krótki, że mieściło się na nim zaledwie kilka pojazdów. Przez to samochody skręcające w lewo w ul. Lwowską blokowały auta chcące jechać prosto. Przez to również tworzyły się coraz większe korki.

Teraz na pasie zmieści się już do kilkunastu samochodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, korki na tym skrzyżowaniu choć w znacznym stopniu się zmniejszą.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu przygotował koncepcję zrobienia ronda w miejscu skrzyżowania ul. Prażmowskiego – Nowochruślickiej – Lwowskiej.

Koncepcja przedstawia rondo turbinowe o średnicy zewnętrznej 50 m. Z uwagi na warunki terenowe, istniejącą zabudowę, konieczne jest odgięcie torów jazdy w celu zlokalizowania pierścienia ronda, w sposób umożliwiający wykonanie ronda (uwzględniając natężenia ruchu) dwupasowego. Przedstawione rondo o charakterze turbinowym będzie posiadało 2 pasy ruchu. Przy rondzie zlokalizowane są ścieżki rowerowe wraz z przejazdami dla rowerów – poinformował Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

 

Póki co koncepcja powstania ronda jest poddawana analizie. Nie wiadomo, czy takie rozwiązanie się przyjmie.

 

 

Klaudia Celusta

Źródło i plan: MZD w Nowym Sączu

Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Plebs z Miejskiego Zarządu Drog w Nowym Sączu planuje zamienić szerokie skrzyżowanie z sygnalizacją swietlną na ciasne rondo !!! Usuniemy ten plebs podczas najbliższych wyborow !!!

Zostaw odpowiedź