miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Małgorzata Belska odchodzi z Ratusza. „Napięcie rośnie, nie wszyscy wytrzymują”

12 7 744

Małgorzata Belska (46 l.) nie będzie dyrektorem Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza. Informacja ta nieoficjalnie krążyła już w kuluarach Nowego Sącza od kilku dni. Nam udało się tą informację potwierdzić bezpośrednio u źródła. – Tak. Złożyłam wypowiedzenie, jeszcze jestem w pracy, ale w okresie wypowiedzenia – odpowiada Belska na pytanie czy rozstała się ze współpracą z Urzędem Miasta Nowego Sącza. Kobieta rządziła sądecką edukacją przeszło 4 lata. Jakie były powody rezygnacji? 

Czytaj również: Uwaga! Może padać śnieg, nawet do 30 cm [Ostrzeżenie meteorologiczne]

– Atmosfera w Wydziale Edukacji i Wychowania była, jakby to delikatnie powiedzieć, bardzo trudna – mówi nam osoba z bliskiego otoczenia Ratusza. – Napięcie na linii wiceprezydent Magdalena Majka – dyrektor wydziału Małgorzata Belska, ciągle rosło. Nie wszyscy wytrzymują. Podobne napięcie i ciągła presja wywierane i zauważane są również w innych wydziałach w Nowym Sączu m.in. Wydziale Inwestycji – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, Małgorzata Belska współtworzyła grupę wsparcia Ludomira Handzla w wyborach prezydenckich w 2018 r. Po przegranych wyborach na prezydenta Nowego Sącza (startowała z własnego komitetu wyborczego), ona i jej środowisko polityczne poparło w drugiej turze aktualnie rządzącego miastem Handzla. Została mianowana dyrektorem Wydziału Edukacji w grudniu 2018 roku. 

Fot.: archiwum miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
12 Komentarze
 1. axa23 pisze

  oho bo wybory się zbliżają???

 2. Asia pisze

  Tak no bo oszczędności wszędzie nie tylko w edukacji a co z DPS na E.Plater naciski na oszczędności pracownik wykwalifikowany z potężnym stażem pracuję i to ciężko bo noce i święta też wchodzą w grę za najniższą krajową za takie same pieniądze przychodzi młody prosto z ulicy i to samo dostaję to jest wstyd i żenada jak traktuje się ludzi którzy uczciwie pracowali żadnej motywacji nic ……..

 3. Kajra GZ pisze

  Komentarz usunięty. Wulgaryzmy, hejt, kłamstwo, manipulacja

 4. Tracz pisze

  A mowiłem że wiązanie się za stołek z ludźmi tego pokroju co aktualna ekipa ratuszowa jest nieetyczne i mało rozsądne,ale sam tego chciałeś Grzegorzu …….

 5. Andrzej pisze

  Powoli wychodzi brak szacunku dla ludzi i ich pracy.

 6. Pleban pisze

  A jak tam ojcowizna? Pozdrawaim ks. Antoni

 7. Stanisław pisze

  Za Novaka i Gwiżdżaka niby było lepiej?
  Przynajmniej miasto się buduje i rozwija teraz.

 8. Małgorzata pisze

  do @ks.Antoni : Tatoo ? ;(

 9. Dagmara W. pisze

  teraz kolej na dyrektora biblioteki MR i jego zastępcy MŚ – tam to się dopiero wyprawia. Już to dawno PIP powinien skontrolować.

 10. pisze

  Pani Dagmaro jutro może się Pani nie wstawiać w pracy. Pozdrawiam

 11. Zygfryd Dziuba pisze

  A kto to straszy Panią Davmare

 12. sądeczanin pisze

  Niestety Panni vice prezydent robi co jej się żywnie podoba. Chciałbym,aby karma ,którą rzuca, szybkodo niej wróciła .

Zostaw odpowiedź