miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Małopolska wspiera m.in. osoby młode oraz powracających z zagranicy! Zdobądź środki

0 611

Po raz kolejny łączymy siły! Wszystkie małopolskie urzędy pracy włączyły się w współpracę przy realizacji przez WUP w Krakowie programu “Wróć z POWERem”! Wynikiem współpracy jest proste i szybkie wsparcie osób powracających z zagranicy w procesie adaptacji oraz dostęp do wszystkich informacji o dostępnych formach wparcia bezpośrednio w PUP.

 

Czytaj również: Dziewczyny z Sądecczyzny w finale Miss Małopolski!
Poznajcie kandydatki do tytułu tej najpiękniejszej [Zdjęcia, film]

 

Porozumienia w tej sprawie zostały zawarte pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem – dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie (WUP w Krakowie), reprezentującym instytucję województwa małopolskiego oraz dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w Nowym Sączu (PUPdPN) Teresą Klimek.

Na współpracy małopolskich urzędów skorzystają osoby powracające z zagranicy, uzyskają dostęp do wszystkich informacji o możliwych formach wparcia bezpośrednio w PUPdPN podczas rejestracji  w PUPdPN lub wizyty w urzędzie gminy. Dzięki podpisanym w czwartek, w Tomaszowicach porozumieniom  zainteresowane osoby skontaktują się z konsultantami, którzy  pomogą im zgłosić się do programu „Wróć z POWERem! (adresowany do osób w wieku 18 – 29 lat).

Razem z realizowanym  przez WUP w Krakowie  komplementarnym projektem „Nowy start w Małopolsce”  (adresowanym do osób od 30. roku życia), pomoc w procesie ponownej adaptacji w kraju może uzyskać każda dorosła osoba, która zamierza mieszkać lub podjąć zatrudnienie w naszym regionie.

  Naszym zadaniem, jako Zarządu Województwa Małopolskiego jest budowanie regionu przyjaznego do życia i pracy. Cieszmy się, że kolejni Małopolanie oraz Ci, którzy się chcą z nią związać dostaną pomoc w  zaadaptowaniu się w regionie, który wygląda nieco inaczej, niż go zapamiętali. Konsultanci skrócą czas poszukiwania informacji, bo posiadają w jednym miejscu wiedzę z wielu źródeł i doświadczenie w jej wykorzystaniu. Pomogą w znalezieniu środków publicznych na realizacje planów  szkoleniowych, dotacji na własną firmę, będą wsparciem w kontakcie z instytucjami publicznymi oraz w rozwiązaniu problemów adaptacyjnych. W sprawach zawodowych można liczyć na wsparcie doradcy zawodowego  w przygotowaniu portfolio zawierającego doświadczenie zarówno zdobyte w kraju, jak i za granicą – powiedział wicemarszałek Tomasz Urynowicz. – Małopolska konsekwentnie prezentuje się jako regionem, który na bieżąco reaguje na dynamicznie zmieniający się rynek pracy – dodał Urynowicz.

Na uczestników projektu czekają:

  • Bilans na start w Małopolsce,
  • Konsultacje,
  • Usługi, m.in. doradztwa prawnego i podatkowego, poradnictwa psychologicznego,
  • Tłumaczenia,
  • Punkty Co-Workingu,
  • Sesje mastermind.

 

 

Doradcy i konsultanci „Wróć z POWERem!” są dostępni w biurze projektu:

  • WUP Kraków – plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków;
  • Zespół Zamiejscowy WUP Kraków w Nowym Sączu – ul. Węgierska 146, 33-300 Nowy Sącz;
  • Zespół Zamiejscowy WUP Kraków w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów.

Dodatkowe informacje można znaleźć w aktualnościach na stronie projektu www.pociagdokariery.pl email: powroty@wup-krakow.pl oraz pod numerami telefonu: tel. 12 619 85 62, 12 619 85 61.

Źródło i fot. WUP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź