miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mamy mają dość! Zorganizowały konferencję prasową! W tle nielegalne nagrania…

1 3 226

Podczas dzisiejszej (19 maja) konferencji prasowej zorganizowanej przez Katarzynę Żurowicz oraz Renatę Hasior z Rady Rodziców (RR) Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu poruszono kwestię związaną z przewodniczącą RR Katarzynę Szewczyk. Według opinii mam dzieci uczących się w tej szkole, Katarzyna Szewczyk nie jest już przewodniczącą RR w szkole podstawowej (została odwołana głosami większości w RR). Poruszono również kwestie związane z nielegalnymi nagraniami w placówce, upolitycznieniem szkoły oraz zbliżającymi się wyborami nowego dyrektora SP nr 9. Całą sytuacją zbulwersowanych jest większość rodziców w Radzie szkoły.

Czytaj również: Rycerze Jana Pawła II i Wojownicy Maryi przybędą do Nowego Sącza. Trwa odpust ku czci św. Rity

Poniżej pełne nagranie mam dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu:

 

Poniżej ciąg zdarzeń przyczynowo – skutkowych mających związek z obecną sytuacją w placówce przygotowany przez Panie z Rady Rodziców:

 1. Katarzyna Szewczyk od początku swojej kadencji mocno upolityczniła szkołę lansując Radnych Jakuba Prokopowicza i Macieja Rogóża pomijając dyrekcje szkoły we wszelkich sprawach. Pana Rogóża przyprowadzała na rozpoczęcia roku szkolnego dla dzieci klas 1-3, który przez 30 minut razem z Panią Porembą chwalili się nie wiadomo czym a dzieci w 30 stopniowym upale mdlały. 
 2. Rodzice wnioskowali do Dyrekcji o usunięcie facebooka szkoły bo nie podobało im się, że na facebooku szkoły lansowano Pana Rogóża i Prokopowicza. Profil Szkoły został usunięty.
 3. W lutym 2023 roku otrzymaliśmy informacje, że Katarzyna Szewczyk Przewodnicząca Rady Rodziców nielegalnie i nie wiadomo w jakim celu nagrywała Panią Dyrektor Julitę Szofer – Florek, nauczycieli i rodziców!
 4. 10 lutego 2023 Złożyliśmy wnioski o zwołanie Rady Rodziców i apel do Przewodniczącej aby honorowo zrezygnowała z funkcji.
 5. Lutego 2023 sprawa została nagłośniona link do przykładowego artykułu: https://miastoNS.pl/nowy-sacz/skandal-w-szkole-podstawowej-nr-9-w-tle-nielegalne-nagrania-rozmow-z-dyrekcja-nauczycielami-i-rodzicami/
 6. Mimo wielu wniosków i próśb Katarzyna Szewczyk nie zrezygnowała honorowo z funkcji dlatego złożyliśmy kolejne wnioski o zwołanie Rady Rodziców w trybie pilnym.
 7. Dyrektor Julita Szofer Florek, a nie Pani Katarzyna Szewczyk! Ogłasza rezygnacje z funkcji dyrektora SP nr 9!
 8. Pani Przewodnicząca pomimo apeli nie zgadza się na zwołanie zebrania Rady Rodziców jej odwołania
 9. Pani Szewczyk bez wiedzy rodziców w dniu 19 kwietnia 2023 złożyła skargę do Kuratorium, Wydziału i Prezydenta ws. Rzekomych nieprawidłowości w działaniach dyrekcji.
 10. W związku z faktem, że zebranie nie zostało zwołane i otrzymaliśmy informacje, że Przewodnicząca Szewczyk nie doprowadziła do Powołania Komisji Rewizyjnej działającej przy Radzie Rodziców (a więc działa nielegalnie) zgodnie z Regulaminem Rady Rodziców, zwołaliśmy Posiedzenie Rady Rodziców i w dniu 28 kwietnia 2023 odwołaliśmy Przewodniczącą i Prezydium wskazując swoich przedstawicieli do Komisji Konkursowej do wyłonienia nowego dyrektora Szkoły. Rodzice jak również nauczyciele udzielają pełnego poparcia Panu Tadeuszowi Olszewskiemu obecnemu wicedyrektorowi szkoły.
 11. 4 maja kierujemy pismo do Urzędu Miasta z informacją o zmianach w Radzie Rodziców
  oraz o wytypowaniu przedstawicieli będących głosem rodziców do Komisji Konkursowej.
 12. 10 maja Prezydent Zarządzeniem 444/2023 Powołuje Komisje Konkursową nie informując nas o jej składzie jak również nie odpowiada na nasze pismo.
 13. Katarzyna Szewczyk zaprasza na Spotkanie Rady Rodziców w dniu 17 maja.
 14. Na Spotkaniu w dniu 17 maja pojawia się wiceprezydent Magdalena Majka. Pani Szewczyk informuje, że nie przyjmuje odwołania jej z funkcji, a do komisji Pan Prezydent wybrał właśnie ją i Martę Porembę wbrew woli rodziców! Pani prezydent Magdalena Majka zostaje wyproszona z terenu szkoły przez rodziców.
 15. 18 maja złożyliśmy wnioski do Wojewody Małopolskiego i Prezydenta Nowego Sącza o unieważnienie zarządzenia 444/2023 ws. powołania komisji konkursowej, ponieważ została wybrana wadliwie. Złożyliśmy również zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Panią Katarzynę Szewczyk i poprzednie prezydium Rady Rodziców. Prosimy media o pomoc i wsparcie oraz obecność razem z nami na konkursie w dniu 22 maja 2022 roku o godzinie 9:00

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. Lucy Fere pisze

  Skoro „ktos” „cos” zrobil dla szkoly, to nie mozna o tym mowic? 😈

  Ten ciag przyczynowo-skutkowy jest miejscami ciut podejrzany. Chetnie bym zobaczyla cos podobnego, przedstawionego z drugiej strony.

Zostaw odpowiedź