miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mamy to! Koszmar kierowców zakończony, za 3,3 mln złotych wyremontują Magazynową

0 2 742

Ulica Magazynowa w Nowym Sączu należy do najgorszych traktów komunikacyjnych (według naszej opinii). Przejazd tą drogą to istny koszmar, dziury przykrywają dziury. Stan samochodów, które regularnie pokonują ten odcinek drogi jest coraz gorszy (sami doświadczamy tego na co dzień). Cieszy więc wiadomość, że miasto Nowy Sącz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymaliśmy dotację na zadanie: Przebudowa drogi gminnej nr 293 186K ul. Magazynowa w miejscowości Nowy Sącz. Środki, które trafią do Nowego Sącza to 50% realizacji zadania: 1 394 278,42 złotych. Całość pochłonie 3 309 377,36 zł. Prace mają rozpocząć się w lipcu 2023 roku. Zakończenie planowane jest na 1 czerwca 2024 r.

Czytaj również: Silence Call – kolejna innowacja w Novo.Sądeckiej

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził dofinansowanie dla dróg samorządowych w naszym regionie. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kluczowy instrument wsparcia, na który mogą liczyć lokalne samorządy. Nabór prowadzony jest przez urzędy wojewódzkie, gdzie wnioski opiniuje specjalna komisja powoływana przez wojewodę.

To już kolejna edycja rządowego wsparcia, która płynie do Małopolski. Jak podkreśla wojewoda Łukasz Kmita, rządowe wsparcie służy realizacji nie tylko dużych zadań drogowych – takich jak przebudowa mostów czy dłuższych odcinków dróg. Część samorządów realizuje jednak także mniejsze, ale równie ważne zadania. Każdorazowo to samorząd decyduje, jakie zadanie zgłosi do ogłaszanego naboru.

– Kolejna świetna wiadomość! Premier Mateusz Morawiecki przyznał kolejne środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla naszego regionu – informuje w mediach społecznościowych poseł Patryk Wicher.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź