miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mariusz Cygnar ponownie wybrany rektorem PWSZ w Nowym Sączu

0 335

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ponownie wybrały dr. hab. inż. Mariusza Cygnara na stanowisko rektora uczelni. Funkcję będzie pełnił do 2024 roku. O jego wyborze zadecydowała 19 czerwca Uczelniana Komisja Wyborcza.

 

Czytaj również: Spotkanie z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim [Nagranie]

 

Wszyscy niezadowoleni z takiego finału mogą na piśmie wnieść protest wyborczy wraz z uzasadnieniem i wskazaniem uchybień proceduralnych. Jednak ważny będzie tylko wtedy, gdy wniesie go grupa składająca się co najmniej z 10%  uprawnionych do głosowania. Zainteresowani taki sprzeciw mogą skierować do przewodniczącego UKW do trzech dni od daty wyboru nowego rektora – czytamy w zarządzeniu PWSZ.

Dr hab. inż. Mariusz Cygnar z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu jest związany od 2002 roku. Nowosądecka uczelnia jest jego pierwszym i jedynym miejscem pracy. W latach 2003–2011 pełnił funkcję Prorektora ds. studenckich i kształcenia, zaś funkcję rektora objął z dniem 1 września 2015 r. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, gdzie obronił pracę doktorską.

Opr. Rafał Kmak
źródło: PWSZ

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź