miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Masa atrakcji dla dzieci z Nowego Sącza w ferie zimowe

0 1 236

Już od najbliższego weekendu uczniowie małopolskich szkół będą mogli cieszyć się z zimowej przerwy od nauki. Dla podopiecznych nowosądeckich placówek, jak co roku przygotowano masę atrakcji, aby ten czas mogli spędzić aktywnie i kreatywnie. Wśród propozycji znajdują się m.in. zajęcia teatralne czy sportowe.

Czytaj również: 8 milionów dla trzech nowosądeckich szkół!

W tym roku ferie zimowe dla Sądeczan, jak i dla całej Małopolski przypadają pod koniec lutego. Przerwa w nauce szkolnej rozpocznie się już w najbliższy weekend 10 lutego, w związku z czym dzieci i młodzież powrócą do swoich placówek dopiero 26 lutego, aby rozpocząć drugie półrocze.

Na okres tych dwóch tygodni Urząd Miasta wraz z jednostkami kultury, edukacji i sportu na terenie Nowego Sącza i jednostką Policji przygotował różne propozycje spędzenia tego czasu wolnego. Oferta programowa jest bardzo bogata. W tym roku są przygotowane m.in. codzienne wyjazdy na obiekt Cieniawa Ski oraz zajęcia na obiektach MOSiR, w tym basen czy ślizgawka. Oprócz tego będzie zorganizowany turniej piłki siatkowej i halowej piłki nożnej. Dzieci będą miały do dyspozycji sale zabaw, strzelnicę czy będą mogły wybrać się na seanse w kinie. Dla uczniów w ciągu dnia przygotowano kilkanaście zajęć odbywających się równolegle. Są to zajęcia bezpłatne, finansowane przez Urząd Miasta – opisywał Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej.

Szereg zajęć będzie czekać na zainteresowanych także w Pałacu Młodzieży czy Miejskim Ośrodku Kultury. Będzie tam można wziąć udział w zajęciach tanecznych czy sportowych. Tradycyjnie swoje drzwi dla uczniów otwiera także Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Komenda Miejska Policji.

Na zajęcia można zapisać się w Zarządach Osiedli lub też w Biurze Bezpiecznych Ferii przy ul. Lenartowicza 4.

 

MK
Fot. MK, nowysacz.pl, pixabay.com, Tylicz ferie

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź