miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Masowe szczepienia w Nowym Sączu. Znamy lokalizację

Gdzie będzie punkt szczepień masowych w Nowym Sączu?

0 1 279

Punkt szczepień masowych w Nowym Sączu ma być zlokalizowany w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 21 (ul. Rokitniańczyków 26). Wiceprezydent Magdalena Majka podkreśla, że wybrano to miejsce nie tylko ze względu na wielkość i dostępność, ale również ze względu na to, że daje możliwości bezpiecznego funkcjonowania, gdyby miała się obywać nauka w szkołach.

 

Czytaj również: W Starym Sączu powstanie punkt masowego szczepienia! Po Krynicy-Zdroju to drugie miejsce PPS w powiecie

 

Musimy liczyć się z tym, że dzieci do szkoły wrócą. Tę salę można odciąć od reszty szkoły ponieważ posiada osobne wejście. Jest to też miejsce, gdzie bardzo dużo ludzi mieszka, bo w pobliżu znajduje się duże osiedle. Na ten moment wyznaczyliśmy taką lokalizację, ale w dalszym ciągu czekamy na decyzję Urzędu Wojewódzkiego. Nie możemy więc powiedzieć, że ta lokalizacja jest pewna. Zgłosiliśmy tę propozycję i czekamy, czy zostanie zaakceptowana. Taka procedura obowiązuje we wszystkich miastach – zaznacza Majka na łamach Gazety Krakowskiej.

Chcemy uruchomić cztery zespoły – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.  – Dziennie można będzie zaszczepić nawet do 450 osób. Mam nadzieje, że wskazana przez nas lokalizacja zostanie zaakceptowana przez Sanepid i Narodowy Fundusz Zdrowia oraz przez wojewodę małopolskiego. Mamy też nadzieję, że będziemy codziennie dysponowali odpowiednią ilością dawek szczepionki.

Szczepienia zgodnie z zapowiedziami powinny rozpocząć się jeszcze w kwietniu. Jak zaznacza wiceprezydent Majka, miasto pod względem organizacyjnym jest już przygotowane. Obyły się również konsultacje z dwoma podmiotami medycznymi, które miałyby udzielać szczepienia. Jeśli uzyskane zostaną wszystkie zgody podpisana zostanie umowa i będą mogły rozpocząć się szczepienia.

źródło: Facebook, Gazeta Krakowska
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź