miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Matura rozszerzona z informatyki w Elektryku [ZDJĘCIA]

0 1 985

W Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia przy ul. Bolesława Limanowskiego w Nowym Sączu niektórzy absolwenci zdecydowali się podejść do egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym.

 

Czytaj również: Uczniowie Gastronoma pisali maturę rozszerzoną z biologii [ZDJĘCIA]

 

– Oczekuję na egzamin pisemny z informatyki rozszerzonej. Nie mam pojęcia, jakie będą pytania na maturze. Liczyłem na matematykę rozszerzoną, ale ponieważ okazała się ona bardzo trudna, przystępuję do egzaminu z informatyki. Stresuję się bardzo, może być bardzo ciężko i na pewno pojawią się algorytmy do rozwiązania. Przewidziane są trzy zadania z części praktycznej na komputerach oraz cztery pisemne. Z racji tego, że celowałem w matematykę, jestem trochę gorzej przygotowany z informatyki. Myślę jednak, że zdam ją dobrze. Wstępnie liczę na zdobycie 50 procent z tego przedmiotu. Planuję dostać się na informatykę na AGH w Krakowie – powiedział Dawid Potoczek, maturzysta z Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Do egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym przystąpiło czternaście osób z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Matura została podzielona na dwie części (60 i 150 minut), które w sumie trwały 210 minut czyli trzy i pół godziny. Rozpoczęła się ona dokładnie o godz. 14:00.

– Staraliśmy się dobrze przygotować, ale uważamy, że jest to za duży zakres do nauczenia się. Naprawdę bardzo trudno przewidzieć, co nas czeka na egzaminie z informatyki. Na pewno pojawi się rekurencja, ponieważ ona jest na każdej maturze. Możemy spodziewać się również zadania z algorytmiki oraz z certyfikatów. Na części teoretycznej najtrudniejsze będzie na pewno napisanie kodów, ponieważ należy przedstawić optymalny kod i nie wiadomo czy on zadziała i czy nie będzie błędów. Nie ma pewności czy to będzie poprawnie wykonane. Wybieramy się raczej na Politechnikę Krakowską, na informatykę – powiedzieli jednogłośnie Maciej Mularski oraz Paweł Długosz z Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

W poniedziałek (14 maja) uczniowie przystąpią do matur pisemnych z fizyki i astronomii oraz z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyniki będą znane już 3 lipca.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź