miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Matura z chemii w Jezuickim Centrum Edukacji [ZDJĘCIA]

0 256

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Jezuickim Centrum Edukacji przy ul. Piotra Skargi w Nowym Sączu zdawali egzamin pisemny z chemii na poziomie rozszerzonym. Piętnaście osób z profilu biologiczno-chemicznego postanowiło zmierzyć się z tym przedmiotem. Jak uczniowie poradzili sobie z maturą?

 

Czytaj również: Matura rozszerzona z informatyki w Elektryku [ZDJĘCIA]

 

– Chemię bardzo lubię, a moim zdaniem matura rozszerzona nie była trudna. Na egzaminie było aż 25 stron do rozwiązania. Na wszystkie pytania udzieliłam odpowiedzi i tylko kilka z nich nie wykonałam. Na studia od razu nie wybieram się, ponieważ planuję zrobić sobie przerwę, ale planuję w niedalekiej przyszłości studia humanistyczne na kierunku psychologia – powiedziała Sylwia Sekuła z Liceum Akademickiego Jezuitów w Nowym Sączu.

W Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu od godz. 9:00 do 12:30 trwała matura na poziomie rozszerzonym z chemii. Niektórzy pisali egzamin do ostatnich minut, inni wychodzili wcześniej. Odczucia były bardzo różne. Czy naprawdę było aż tak trudno?

– Wydaje mi się, że matura z chemii poszła mi dobrze. W połowie egzaminu miałem wrażenie, że nie wystarczy mi czasu na napisanie, ale na szczęście zadania na ostatnich stronach nie były czasochłonne. Wszystko rozwiązałem. Najwięcej problemu sprawiło mi obliczenie wzoru alkanu, ale wykonałem to zadanie. Budowa atomu była najłatwiejsza. Myślę, że powinienem uzyskać powyżej 70 procent z tego egzaminu. Zastanawiam się nad dietetyką w Krakowie lub w Olsztynie – powiedział Dariusz Mokrzycki, absolwent Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego Jezuitów w Nowym Sączu.

Egzaminy maturalne w całej Polsce zakończą się 23 maja, na niektórych czekają jeszcze ustne, na innych pisemne z języków obcych. Wyniki poznamy już 3 lipca. Procenty uzyskane na maturze wpłyną w dużej mierze na rekrutację na uczelnie wyższe.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.