miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Matury 2019: Uczniowie sądeckiej szkoły najlepsi w Małopolsce!

1 1 352

W miniony piątek (5 lipca) Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała szczegółowe wyniki matur w poszczególnych szkołach województwa.Okazuje się, że klasa z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego jest najlepsza w Małopolsce.

 

Czytaj również: W Łabowej powstanie pomnik ks. Władysława Gurgacza. Będzie pierwszy w Polsce!

 

– Jak przewidywaliśmy, klasa III Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego okazała się bezkonkurencyjna i zdecydowanie najlepsza z przedmiotów egzaminacyjnych w Nowym Sączu (język polski, matematyka, język angielski, język francuski, biologia, geografia, historia, historia sztuki), a ich obowiązkowy egzamin maturalny z języka polskiego z wynikiem 76% wypadł najlepiej w całej Małopolsce! – czytamy wpis na forum internetowym szkoły. – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu po raz kolejny zasłynęło w województwie. Osiągnęliśmy najwyższe wyniki kształcenia, pokonując na maturze z języka polskiego nie tylko inne szkoły sądeckie, ale przede wszystkim tak sławne “kuźnie olimpijczyków”, jak V Liceum im. A. Witkowskiego, II Liceum im. Króla J.III Sobieskiego i I Liceum im. B. Nowodworskiego w Krakowie!

 

 

Maturzystom z Liceum Akademickiego z Nowego Sącza oraz ich poloniście, dyrektorowi Bogusławowi Kołczowi składamy najlepsze gratulacje! Tak trzymać!

 

 

Opr. Rafał Kmak
fot. FB | Zespół Szkół Akademickich

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    Są jeszcze tacy którzy uczą z powołania a nie tylko ‘dej’ bo pracuje 8 “godzin” tygodniowo

Zostaw odpowiedź