miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Medale od prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie

0 498

W czwartek (25 stycznia) w nowosądeckim ratuszu odbyły się uroczystości związane z przyznawaniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Pary otrzymały je od prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Czytaj również: 800 par zatańczyło poloneza pod sądeckim ratuszem [Zdjęcia]

– Gratuluję i cieszę się, że państwo gościcie w ratuszu. Życzę wam następnych wspólnych pięćdziesięciu lat. Jesteście wzorem, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, dla następnych pokoleń, nie tylko waszych dzieci, ale i wszystkich Sądeczan – powiedział Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Medale otrzymali: Maria i Stanisław Kociołkowie, Halina i Józef Saczkowie, Celina i Stanisław Standiowie oraz Zofia i Wiesław Zabierowscy, którzy obchodzą złoty jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Natomiast Danuta i Jan Miczulscy przeżyli ze sobą sześćdziesiąt lat i również odebrali odznaczenie z rąk prezydenta.

Medal za długoletnie pożycie nadawany jest przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody dla par, które przeżyły w jednym związku pięćdziesiąt lat. Odznaczenie ma kształt stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone róże. Na odwrotnej stronie umieszczony jest monogram RP i napis: „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal można otrzymać tylko jeden raz.

Uroczystość w nowosądeckim ratuszu poprowadziła Małgorzata Antkiewicz-Wójs, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź