miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Michał Dziadosz z Samochodówki – wolontariusz na medal!

0 661

Michał Dziadosz, to uczeń ostatniej klasy technikum w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Jako wolontariusz czynnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych i dlatego prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wręczył mu list gratulacyjny oraz podziękowanie za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Można już zapisywać dzieci do nowego Żłobka Miejskiego nr 3

 

– Lubię pomagać innym. Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję – powiedział Michał Dziadosz i zapewnił, że nadal będzie pomagał wszystkim potrzebującym.

Uczeń sądeckiej Samochodówki brał udział m.in. w takich akcjach, jak: „Serce Sercu”, zbiórce książek dla polskich dzieci na Ukrainie, współorganizował turniej Streetball i Sztafeta Pomocy, pomagał potrzebującemu pomocy szkolnemu koledze i jego rodzinie w pracach budowlanych, dostarczaniu opału, zbiórce datków i organizacji transportu do Kliniki Budzik, włącza się także w organizację Dnia Dziecka na Osiedlu Piątkowa.

„Wolontariat, jako działalność spontaniczna, wymyka się wszystkim definicjom. Z działań prospołecznych wypływają korzyści dla dawcy i biorcy. Jedni otrzymują uznanie za swój gest, satysfakcję z czynienia dobra, a drudzy otrzymują pomoc w potrzebie i odzyskują wiarę w to, że nie są sami” – można przeczytać w liście gratulacyjnym, jaki Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza przekazał Michałowi Dziadoszowi.

O wyróżnienie dla Michała Dziadosza zwrócili się do prezydenta nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu: Ewa Zielińska – szkolna opiekunka wolontariatu oraz radny Grzegorz Ledziński – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Nowego Sącza.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź