miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mieszkańców Nowego Sącza czekają podwyżki za wodę i ścieki?

1 1 040

Wyższa cena za wodę i ścieki od 1 września br. może czekać mieszkańców Nowego Sącza na skutek prezydenckiej uchwały przegłosowanej przez radnych z Koalicji Obywatelskiej oraz Koalicji Nowosądeckiej. W ślad jej zapisów przesunięto dopłaty do wody i ścieków mieszkańcom Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Agropromocja 2019 – zaprezentuj swoją firmę!

 

– Uczciwość i odwaga cywilna nakazywałaby powiedzieć mieszkańcom Nowego Sącza wprost, że wespół z grupą radnych Prezydent Miasta faktycznie zdecydował o podwyżce od września 2019 r. kosztów ponoszonych przez mieszkańców Nowego Sącza w związku z dostawami wody i odbiorem ścieków. Dokładnie takie są konsekwencje przyjęcia przez większość radnych uchwały podjętej z inicjatywy Prezydenta Ludomira Handzal, polegającej na odebraniu mieszkańcom dopłaty do cen wody i ścieków, którą na wniosek Prezydenta Nowego Sącza przyznano im za pośrednictwem Sądeckich Wodociągów w grudniu 2018 roku – oświadczył prezes Sądeckich Wodociągów Tadeusz Frączek.

Do tej pory za metr sześcienny wody i ścieków mieszkaniec płacił 11,29 zł, miasto dopłacało 5,24 zł. Po odebraniu dopłat trzeba będzie zapłacić pełną taryfę, czyli 16,53 zł. Dla 4-osobowej rodziny oznacza to wzrost rachunków w skali roku o 754,56 zł.

Reakcja Urzędu Miasta na oświadczenie Zarządu
SW konferencja wiceprezydenta Artura Bochenka KLIK

– Spółka Sądeckie Wodociągi z własnego budżetu nie może dopłacać mieszkańcom do ponoszonych przez nich opłat za wodę i ścieki, ponieważ nie pozwala na to obowiązujące prawo. Tego rodzaju wsparcie jest wyłącznie kompetencją Rady Miasta Nowego Sącza – zaznaczył Prezes Frączek.

Miasto Nowy Sącz przestanie dopłacać mieszkańcom do taryf od 1 września.

Pełna treść oświadczenia oraz pismo
do Prezydenta Ludomira Handzla – KLIK

Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Piotr Urban pisze

    To może prosty przykład. Moja córka miała telefon na kartę ale namówiła mnie na abonament. Umowa podpisana na 36mcy, cena to 30zł ale zobowiązuje się dopłacać mi do rachunku 10zł. Czyli ja 20 ona 10. Jednak po kilku miesiącach stwierdza że ja zarabiam więcej niż jej kieszonkowe więc nie będzie dopłacać. Teraz ja mam płacić całe 30 zł. Czy operator podniósł mi cenę?

Zostaw odpowiedź