miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mieszkańcy Nowego Sącza z dopłatami do wody i ścieków! Uchwała wchodzi w życie

1 1 170

Urząd Miasta Nowego Sącza jest zobowiązany do przywrócenia dopłat do taryf za wodę i ścieki mieszkańcom Nowego Sącza. Uchwała Rady Miasta Nowego Sącza w sprawie przywrócenia dopłat nie została zakwestionowana przez służby wojewody i została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego 25 października 2019 r. W myśl przygotowanej przez klub radnych PiS – Wybieram Nowy Sącz uchwały, dopłaty obowiązują od 1 września do 31 grudnia 2019 r.

 

Czytaj również: Czego boi się sądecki Ratusz? [Felieton]

 

Jak powiedziała radna Teresa Cabała wiceprzewodnicząca Komisji Finansów Publicznych, radni będą chcieli wprowadzić zamiany do budżetu i zabezpieczyć środki na zapewnienie mieszkańcom dopłat. Na razie nie wiadomo jak zachowa się ratusz, prezydent Ludomir Handzel złożył skargę na uchwałę do nadzoru wojewody. Dyskusji na ten temat można się spodziewać podczas dzisiejszych (19 listopada) obrad Rady Miasta Nowego Sącza.

Dotrzymujemy słowa, które daliśmy mieszkańcom Nowego Sącza. Przywrócimy dopłaty do wody i ścieków zabrane im podstępem w sierpniu tego roku przez prezydenta Handzla i jego ekipę. Prezydent jest teraz zobowiązany stosować nadal dopłaty do wody i ścieków w Nowym Sączu. Niepokoi mnie, że nie wykonuje poleceń rady i w projekcie uchwały budżetowej nie umieścił potrzebnej kwoty, a jest zobowiązany to zrobić – komentuje sprawę wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka.
 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość “Wybieram Nowy Sącz” poruszono m.in. tematy związane z:

  • Powrót na wniosek Klubu dopłat do cen wody i ścieków dla mieszkańców Nowego Sącza,
  • Poinformowano, iż Radny Krzysztof Dyrek nadal jest członkiem Klubu, a informacje podawane przez Prezydenta Ludomira Handzla są nieprawdziwe,
  • Przedstawiono stanowisko Klubu dotyczące projektu uchwały zmian w uchwale budżetowej,
  • Omówiono obawy radnych dotyczące projektu uchwały ws. Strefy Płatnego Parkowania.

Już niebawem relacja z konferencji.

 
Angelika Wiśniewska

fot. archiwum, KRPiSWNS (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jerzy pisze

    Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka.Narzeka na hejtowanie radnych PiS ze strony radnych opozycyjnych jak i mieszkańców miasta. A sam co robi ? Niech sam siebie słucha. Radnych klubu PiS najwięcej boli że prezydent nie wykonuje poleceń Rady Miasta. Lecz nie pytają dla czego jakie ma argumenty. Bo nie potrafią rozmawiać normalnie tylko rozkazywać za co nie są rozliczani tylko Prezydent. Kądziołka powinien zamiast narzekać przybliżyć mieszkańcom projekt nowego wymysłu jakim jest karta rodziny, kto to wymyślił i komu potrzebne.
    Ciekawy jestem kto cenzuruje komentarze systemem PRL pisałem wiele lecz się nie pojawiły.

Zostaw odpowiedź