miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mieszkańcy Nowego Sącza zapłacą mniej za wodę! W skali roku to nawet 1000 zł oszczędności

0 1 356

Podczas dzisiejszej, 28 kwietnia Sesji Rady Miasta Nowego Sącza miejscy rajcy przegłosowali dopłaty do wody i ścieków. Dzięki uchwale przeciętna, czteroosobowa sądecka rodzina zaoszczędzi kwartalnie ok. 266 zł., co w skali roku daje 1000 złotych oszczędności.

 

Czytaj również: Rusza rekrutacja do szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki!

 

Jak twierdzi Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza “jest to wyraz naszej realnej pomocy i wsparcia dla mieszkańców Nowego Sącza w trudnym czasie epidemii, gdy zużycie wody jest tak potrzebne dla zachowania czystości i higieny”.

Uchwałę w tej sprawie przygotowali radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz.Prośby mieszkańców zostały zrealizowane głosami radnych naszego Klubu Prawa i Sprawiedliwości – “Wybieram Nowy Sącz”. Przegłosowaliśmy realne wsparcie dla mieszkańców. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę, w trakcie sesji odebrałem wiele wiadomości wsparcia i podziękowań od mieszkańców – mówi Michał Kądziołka, przewodniczący Klubu PiS WNS. – Mimo epidemii udaje się nam przeforsować projekty korzystne dla nowosądeczan. Tak jak darmowe do odwołania parkingi, a teraz dopłaty do wody. Jesteśmy zawsze po stronie mieszkańców – dodaje Kądziołka.

 

Przyjęcie tej uchwały spowoduje paraliż inwestycyjny miasta przynajmniej do końca tego roku – ostrzegał wiceprezydent Artur Bochenek.

 

 

Projekt uchwały przewiduje, że dopłata będzie wynosiła 2,19 zł do każdego metra sześciennego. Rocznie 4 – osobowa rodzina zużywająca średnio 4 metry sześcienne wody miesięcznie otrzyma 1000 zł wsparcia w tej formie.

 

 

Angelika Wiśniewska
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź