miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Minister przyjechał do Nowego Sącza i zapewnił: Obwodnica Chełmca w 2020 roku!

1 1 764

Dzisiaj (25 października) w Nowym Sączu pojawił się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podczas spotkania z mediami poinformował, że w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę i projekt łącznika obwodnicy zachodniej i północnej Nowego Sącza. Według zapewnień, inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Remont ul. Długosza na finiszu! Skrzyżowanie ul. Długosza i Mickiewicza zostanie zamknięte [ZDJĘCIA]

 

Kilka dni temu wójt gminy Chełmiec wydał decyzję środowiskową dotyczącą tej ważnej dla regionu inwestycji. Dzisiaj w obecności kandydatki na urząd Prezydenta Nowego Sącza Iwony Mularczyk oraz jej męża Arkadiusza Mularczyka, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił, że łącznik zostanie w końcu wybudowany.

Zostanie ogłoszony przetarg w systemie zaprojektuj i wybuduj. Mamy nadzieję, że na koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku, obwodnica Chełmca będzie już w pełni funkcjonalna i przejmie ten ruch, który generuje teraz bardzo duże problemy w Nowym Sączu – mówił minister Adamczyk.

Około 1,5-kilometrowy łącznik ma przebiegać od ronda w Biczycach Dolnych do ronda przy ul. Marcinkowickiej.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. annamaria pisze

    ale zaraz zaraz. Nikt ministrowi nie powiedzial, że przyjechał do Nowego Sącza, a Chełmca? Bo to dwa oddzielne byty. W Chełmcu już wójt wybrany. I odcinek 1,4 km ponad 1,5 roku fiu fiu niezle tempo!

Zostaw odpowiedź