miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młodzież z Sącza najlepsza! Rywalizacja CrossFit w OHP

0 790

Nowosądecki Ośrodek Szkolenia i Wychowania był organizatorem i gospodarzem wojewódzkich zawodów CrossFit młodzieży OHP. Rywalizacja odbyła się 6 maja w formule hybrydowej. Część młodzieży zaprezentowała swoje możliwości na żywo, część online. Wystartowało łącznie 31 osób (16 dziewcząt i 15 chłopaków). Komisji oceniającej przewodniczył Rafał Kmak, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP. 

 

Czytaj również: 25 nowych samochodów gaśniczych dla jednostek OSP z Małopolski! Jedna maszyna trafi do Brzeznej-Litacz

 

Zadanie polegało na wykonaniu jak największej ilości pompek, przysiadów i tzw. delfinków. Technika oraz sposób wykonania ćwiczenia zaprezentowana została wcześniej, w udostępnionym filmiku. – Zadania nie należały do najłatwiejszych. Największą trudność młodzieży stwarzały delfinki, ćwiczenie ogólnorozwojowe aktywujące praktycznie wszystkie partie mięśni ciała. W szczególności brzuch – mówi Rafał Kmak, przewodniczący kapituły konkursowej. – Formuła AMRAP (As many rounds as possibile), której najważniejszym celem jest zrobienie jak największej liczby rund w określonym odgórnie czasie w jak najszybszy sposób pokazała, że poziom kondycji fizycznej wychowanków Ochotniczych Hufców Pracy jest na wyrównanym poziomie. Wyłonienie najlepszych nie było łatwe – dodaje Kmak.

Drużyny z Gorlic, Limanowej, Starego i Nowego Sącza startowały bezpośrednio w obecności jury, pozostali przed kamerami internetowymi. Zmiana nawyków i trybu życia związana z Covid-19 w znacznym stopniu wpływa na kondycję młodzieży. Każda próba zachęty i motywacji wśród młodych jest bardzo ważna. Dzięki temu ich powrót do szkoły i na zajęcia praktyczne będzie zdecydowanie łatwiejszy. 

Lista laureatów:

Dziewczęta:
1. miejsce – Katarzyna Nawrocka (Bochnia)
2. miejsce – ex aequo Katarzyna Mierzwa (Trzebinia) i Karolina Smołkowicz (Gorlice)
3. miejsce – Paulina Jarecka z Nowego Sącza

Chłopcy:
1. miejsce – Kamil Kłębczyk (Nowy Sącz)
2. miejsce – Adrian Kowalik (Stary Sącz)
3. miejsce – Jakub Bojek (6-5 HP Kraków)

 

 

 

Pompki w wykonaniu Kamila zrobiły wrażenie na jury

źródło: OHP Nowy Sącz
fot. organizator

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź