miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mobilne Centrum Edukacyjne Erasmus+ stacjonowało na sądeckim rynku!

0 715

W ramach Forum Ekonomicznego Młodych Liderów na rynku w Nowym Sączu można było również wziąć udział w warsztatach, które odbywały się w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Erasmus+. Przygotowała je Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Uczniowie przywitali nowy rok szkolny! [ZDJĘCIA]

 

– Głównym założeniem MCE jest promocja programów edukacyjnych zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Podczas sesji informacyjnych poświęconych takim programom, jak m.in.: eTwinning czy Erasmus+ ich uczestnicy poznają szczegóły oraz korzyści płynące z realizacji projektów edukacyjnych. Na spotkania w roli ekspertów, zapraszani są doświadczeni trenerzy i nauczyciele prezentujący swoje projekty jako przykłady dobrych praktyk. W trakcie trwających od 30 do 60 minut sesji prowadzący inspirują, dzieląc się swoim doświadczeniem i zachęcając do realizacji własnych projektów – powiedziała Barbara Feliksik, rzecznik prasowy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Wspólny mianownik wszystkich szkoleń prowadzonych w Mobilnym Centrum Edukacyjnym to doskonalenie zawodowe nauczycieli. Prezentowane są pomysły na wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela, co może się przełożyć na wzrost poszczególnych umiejętności wśród uczniów. Kompleksowym rozwiązaniem jest udział w projektach edukacyjnych Erasmus+ oraz eTwinning, które wspierają rozwój kompetencji kluczowych.

– Istotnym elementem MCE są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentujemy nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W MCE znajdują się m.in.: tablety, interaktywne tablice, podłoga, kostki iMO-LEARN oraz okulary VR. Demonstrujemy jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem – dodała Barbara Feliksik.

Technologie informacyjno-komunikacyjne, nauka programowania, rozwój kompetencji językowych, a także program eTwinning to zagadnienia, które pojawiły się w podstawie programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej obowiązującej od 2017 roku. Zajęcia w MCE prowadzone są przez nauczycieli-metodyków, którzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami.

W Mobilnym Centrum Edukacyjnym Erasmus+ odbyły się warsztaty: „Papiery do kariery” oraz „Akademia eTwinning-u”. Wzięły w nich udział grupy zorganizowane.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź